Аваков: Коли ми звільнили Марківа, я подумав: "Ось тепер можна звільнитися"
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що в день, коли апеляційний суд в Італії виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа, зміг розслабитися тільки тоді, коли літак вилетів до України.
Він згадав, що суд ухвалив рішення наприкінці робочого дня.
"Ми отримуємо правильне рішення. Усі радіємо, радіємо, радіємо, а потім я кажу: "Слухайте: а коли Марківа можна забрати?" Хапаю адвоката, підходжу... Той підходить до секретаря суду. Той каже: "Ну, слухайте, зараз уже час... завтра". Кажу: "Як "завтра"?" А сам собі думаю: "Завтра... Це завтра хто-небудь подасть якусь апеляцію, щось придумають, передумають. Який-небудь "коронавірус у нас"... Там же був коронавірус, "червона" зона. Я кажу: "Ні, завтра не можна. Нам треба сьогодні". – "Тюрма може не встигнути". Я кажу: "Встигне". І тут треба віддати належне італійській владі. Вона відреагувала на нашу наполегливість", – зазначив міністр.
За словами Авакова, він із мамою Марківа, консулом і адвокатом із суду поїхав до в'язниці по нацгвардійця.
"Ніч. Під'їхали до воріт. Тюрма ця вийшла і каже: "Уже ж ніч. Уже все". Йому карабінер каже: "Та ні, це міністр приїхав по нього. Рішення суду ось же вам передали за допомогою факсу. Ось воно у нас. Віддавайте". Коротше кажучи, ми почекали, напевно, годину – і Віталія випустили. Я ще тоді теж не розслабився. А розслабився я тільки тоді, коли ми злетіли в Україну. А відчуття – виконаної місії. Я ще тоді подумав: "Ось так. Ось тепер можна звільнитися". Це до питання про піки відчуттів. Тому що це була виконана місія", – розповів міністр.
Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: "Треба – на 10 днів підеш главою МВС". Сім років сиджу. Читайте повний текст інтерв'ю
Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача, громадянина РФ Андрія Миронова в районі Слов'янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії призначив нацгвардійцю покарання у вигляді 24 років позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на свободу. 4 листопада Марків повернувся до України й поновився на службі в батальйоні імені Кульчицького.