Аваков попросив Інтерпол не оголошувати Яценюка в міжнародний розшук за запитом РФ
У листі до директора Інтерполу Юргена Штока міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков наголосив на "незаконності та політичній умотивованості" дій російських правоохоронців, які хочуть оголосити в міжнародний розшук екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попросив Інтерпол відхилити запит Росії про оголошення екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка в міжнародний розшук. Про це повідомляє прес-служба МВС.
"МВС України отримало копію звернення правоохоронних органів РФ до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні із запитом про оголошення Яценюка в міжнародний розшук з метою арешту та його подальшої екстрадиції до Росії. Водночас цей запит не є офіційним оголошенням Інтерполу Яценюка в міжнародний розшук і підлягає вивченню на предмет відповідності статуту і правилам організації", – ідеться в повідомленні.
У листі Авакова до директора Інтерполу Юргена Штока, надісланому 20 квітня, наголошено на "незаконності та політичній умотивованості" дій російських правоохоронців.
"Правова позиція російського правосуддя, за наявною у МВС інформацією, базується на свідченнях, отриманих під тортурами від незаконно засуджених у РФ громадян України", – ідеться в повідомленні.
У МВС зазначили, що в Росії видали ордер на арешт Яценюка і звинувачують його в участі в озброєній банді, умисному вбивстві двох або більшої кількості осіб, скоєне за попередньою змовою групою осіб, та замаху на умисне вбивство двох або більшої кількості осіб, скоєному за попередньою змовою групою осіб.
Запит РФ в Інтерпол сформовано за ордером на арешт Яценюка, який видав суд міста Єсентуки Ставропольського краю РФ 3 березня 2017 року.
"Російські слідчі буцімто підозрюють Яценюка в тому, що він з автомата Калашникова вбив 30 і поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій у місті Грозний Чеченської Республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито "був членом озброєної банди "Мрія" і разом з нею брав участь в атаках на підрозділи РФ на території Президентського палацу, площі Мінутка та залізничної станції Грозний у період з 31 грудня 1994-го до 2 січня 1995 року", – ідеться в повідомленні.
У вересні 2015 року голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що, перебуваючи у складі української націоналістичної організації УНА-УНСО, Яценюк брав участь принаймні у двох збройних зіткненнях на території Чечні в 1994 і 1995 роках. Крім того, він нібито брав участь "у тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії" в Грозному в 1995 році.
В акті за звинуваченням українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха у скоєнні злочинів на території Чечні Яценюк фігурував як бойовик Арсен.
Відомості про участь Яценюка, а також Олега та Андрія Тягнибоків і Дмитра Корчинського, які стали згодом політиками, у бойових діях у Чечні слідству надав засуджений російським судом до 24 з половиною років ув'язнення в колонії суворого режиму українець Олександр Малофєєв.
27 березня стало відомо, що суд Єсентуків заочно заарештував Яценюка.