Аваков розповів, чи знав Зеленський правду про ДТП із Трухіним
1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила відео з камери патрульного поліцейського Сергія Петрика, який приїхав першим на місце ДТП за участю нардепа Трухіна торік. На записі видно, що Трухін намагався підкупити поліцейських, пропонуючи їм 150 тис. (валюти не уточнювали), намагався поїхати з місця події, а також відмовився проходити тест на алкогольне сп'яніння. Нардеп запевняв, що спав на задньому сидінні, а коли він прокинувся, "уже все сталося". Окрім того, на записі Трухін каже, що "поговорить" із міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським.
"Якщо [Зеленський бачив відео], то чому, розуміючи наслідки та резонанс такого відео, яке, звісно ж, прорвалося назовні, він однаково покривав свого соратника Трухіна? А це означає, що він був чомусь дуже важливим для нього", – запитала ведуча програми, головна редакторка видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Аваков у відповідь розповів, що коли він був главою МВС, правоохоронці постійно моніторили певну категорію держслужбовців та високопосадовців.
"Бо якщо з ними щось відбувалося, це могло спричинити наслідки. Тому було правило вертикальної доповіді. Якщо депутат, співробітник якогось міністерства, казначейства або високопоставлені військовослужбовці потрапляли в таку ситуацію, завжди була вертикальна доповідь. Якщо це відбувалося вночі, я о сьомій ранку одержував інформацію, якщо вдень, то за годину-дві, якщо не був зайнятий. Ну, щонайбільше за три години. Повірити в те, що керівництво міністерства не знало про це і не бачило цих фактів, – ну, це потрібно бути дуже наївною людиною. Далі, звісно ж, знав і Зеленський. У якому обсязі знав? Може, йому сказали: "Та там усе нормально, звичайно, нормальний пацан, не треба реагувати". Він відповів: "Ну, так. Він же наш". А може, він щось і бачив", – відповів ексглава МВС.
Аваков додав: у нього немає сумнівів, що відео, яке зняли поліцейські на місці ДТП, зараз лежить "у якійсь шафці у високого керівництва, або міністерства, або страшно подумати де".
На запитання про те, яку валюту пропонував поліцейським Трухін, Аваков сказав: "Я за логікою речей зрозумів, що долари. Я думаю, що такі, як Трухін, гривнею не оперують".
Контекст:
У Дарницькому районі Києва 23 серпня 2021 року зіткнулося три автомобілі: Audi, Ford та Daewoo. ЗМІ та очевидці повідомляли, що ДТП спровокував Audi, який врізався у Ford. Цей автомобіль в'їхав у Daewoo. Постраждало шестеро людей, зокрема двоє дітей, голова комітету арбітрів Української асоціації футболу Лучано Лучі та його помічник.
Інформагентство "Центр новин" та видання "Українська правда" повідомляли, що саме Трухін був за кермом автомобіля Audi. За даними видання "Полтавщина", нардеп 23 серпня брав участь у заходах із нагоди Дня прапора, а потім пив віскі з керівництвом Полтавської області у ресторані "Лілея".
У МВС спочатку не сумнівалися, що Трухін був в Audi, але зазначали, що незрозуміло, як пасажир чи водій. Голова поліції Києва Іван Вигівський сказав 20 вересня, що на ділянках із камерами машиною керував водій нардепа, але Трухін міг пересісти за кермо.
"Цензор.НЕТ" та "Бабель" із посиланням на матеріали справи писали, що автомобілем керувала інша людина – Віктор Склема. Імовірно, він є помічником ще одного пасажира машини – депутата Полтавської облради та керівника місцевого осередку "Слуги народу" Фахраддіна Мухтарова, повідомляв "Цензор.НЕТ".
За фактом ДТП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху чи експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.
31 серпня в Нацполіції повідомили, що провадження передано до Держбюро розслідувань. 13 жовтня у ДБР заявили, що допитали понад 10 свідків та переглянули відеозаписи, наближені до моменту ДТП.
Трухін визнавав факт участі у ДТП. Він стверджував, що водії всіх машин на місці пройшли тест і "в жодного показники алкоголю в крові не перевищували норми". Водночас чи був сам за кермом, нардеп не уточнював.
Уранці 2 лютого голова політичної партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що Трухіна виключили з лав політсили, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ініціює позачергове засідання Ради, на якому заслухають правоохоронців. На його думку, Трухін має вийти із фракції.
У Держбюро розслідувань заявили, що матеріалів, оприлюднених журналістами "Української правди", на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було. У МВС України заперечують, що Трухін намагався домовитися з Монастирським, і запевняють, що поліцейські "сумлінно виконали свої службові обов'язки щодо документування цієї ДТП". Глава МВС бачив відео, яке зняли поліцейські на місці аварії, за кілька днів після ДТП, сказала головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва. Вона впевнена, що Трухіна покривали.
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відкрила кримінальне провадження про хабарництво. Розслідування вона доручила НАБУ.
Джерела "Української правди" розповіли, що Трухін займається бюджетними питаннями нардепів від "Слуги народу", які нібито щомісяця отримують зарплати в конвертах. Трухін є близькою людиною до президента України Володимира Зеленського, говорив колишній глава Офісу президента Андрій Богдан в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. Він називав нардепа "бухгалтером".
Зеленський 2 лютого сказав, що підтримує реакцію Арахамії та партії. "Ти – депутат, ти є прикладом і маєш нести особливу відповідальність. Я очікую саме такої реакції наших правоохоронних органів і депутатів партії "Слуга народу", – наголосив президент, коментуючи появу відео.