Австралія ввела санкції проти сімох росіян і трьох ватажків ОРДЛО
На сімох громадян Росії накладено фінансові санкції і їм заборонено в'їзд до Австралії у зв'язку з ескалацією напруженості в регіоні Азовського моря, заявила глава австралійського МЗС Меріс Пейн.
18 березня Австралія ввела санкції проти громадян Росії, причетних до нападу й захоплення українських кораблів і моряків у районі Керченської протоки, а також проти ватажків сепаратистських угруповань, що діють в окремих районах Донецької та Луганської областей України. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Австралії Меріс Пейн, яку опублікували на сайті МЗС.
Вона нагадала, що Австралія разом зі США, Канадою, Сполученим Королівством та іншими країнами Європейського союзу є твердим прихильником суверенітету і територіальної цілісності України.
"Сьогодні я оголошую цільові фінансові санкції та заборони на в'їзд сімом росіянам за їхню роль у захопленні українських кораблів, які намагалися пройти через Керченську протоку. Австралія стурбована цією ескалацією напруженості в регіоні Азовського моря", – підкреслила міністр.
Пейн закликала Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, забезпечити безперешкодну навігацію в Керченській протоці та поважати суверенітет України, зокрема межі її територіальних вод.
"Австралія не визнає дій, спрямованих на легітимізацію анексії Криму чи відокремлення частин Донецької і Луганської областей України. Тому я також запровадила цільові фінансові санкції та заборони на в'їзд проти трьох "лідерів" контрольованих сепаратистами районів Донецької та Луганської областей України у зв'язку з так званими виборами, що відбулися в листопаді 2018 року", – ідеться в заяві глави МЗС.
До санкційного переліку занесено осіб, які брали участь в інциденті в районі Керченської протоки:
- контр-адмірала Сергія Станкевича, начальника прикордонного управління ФСБ у Криму;
- капітана 1-го рангу Андрія Шеїна, заступника начальника управління – начальника відділу берегової охорони прикордонного управління ФСБ РФ у Криму;
- капітана 2-го рангу Олексія Саляєва, командира корабля "Дон";
- капітана 3-го рангу Андрія Шипіцина, командира корабля "Изумруд";
- капітана 2-го рангу Олексія Шатохіна, начальника служби у Керчі прикордонного управління ФСБ Росії у Криму;
- капітана 1-го рангу Руслана Ромашкіна, начальника служби у Балаклаві прикордонного управління ФСБ РФ у Криму, до складу якої входять прикордонні сторожові кораблі "Изумруд" і "Дон";
- капітана 3-го рангу Сергія Щербакова, командира корабля "Суздалец";
- генерал-полковника Олександра Дворнікова, командувача військ Південного військового округу.
Також обмеження запроваджено проти ватажка "ЛНР" Леоніда Пасічника, "глави парламенту ДНР" Володимира Бідьовки і "глави парламенту ЛНР" Дениса Мірошніченка.
Європейський союз 15 березня повідомив про продовження на шість місяців індивідуальних санкцій у зв'язку з російською агресією проти України. До списку занесли вісьмох громадян РФ, причетних до нападу на українські військові кораблі в Чорному морі.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
12 листопада 2018 року в ОРДЛО відбулися "вибори" глав "ДНР" і "ЛНР". Їх проведення розкритикували Євросоюз і США. Представник ЄС із питань зовнішньої політики й політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що "вибори" порушують міжнародне право і підривають зобов'язання, узяті в межах Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі.