Бахматюк: Ніде, крім України, мені не загрожують арешт і екстрадиція G

Бахматюк: Якщо Бахматюк тут їм дає прикурити, то уявіть, що буде вдома
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Український бізнесмен, колишній власник "VAB Банку" Олег Бахматюк, який фігурує у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, заявив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що спокійно їздить Європою, і звинуватив українських правоохоронців у тому, що вони не зацікавлені в розслідуванні кримінального провадження.

Український бізнесмен Олег Бахматюк заявив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що в жодній країні, окрім України, йому не загрожує арешт.

"Ніде мені не загрожують арешт і екстрадиція. [Можу перетинати] будь-які кордони, звичайно ж", – сказав Бахматюк.

Зараз бізнесмен із родиною живе в Австрії. За словами підприємця, у справах він їздить в інші європейські країни.

"Я це роблю, так, у справах. Ми працюємо з багатьма юрисдикціями. У нас кіпрська компанія, у нас у Лондоні кредитори, ми зареєстровані на біржі. Я зустрічаюся з людьми, веду перемовини", – зазначив Бахматюк.

Він сказав, що Україна зараз домагається його екстрадиції у справі "VAB Банку", і назвав її сумнівною.

"Вони не хочуть жодних слідчих дій. Їм потрібен піар... Подали на екстрадицію Бахматюка. Що далі буде? Процес екстрадиції має початися. Але процес екстрадиції в Австрії, щоб ви знали,  щонайменше це п'ять років", – зазначив бізнесмен.

Він звинуватив українських правоохоронців у тому, що вони не зацікавлені в розслідуванні його справи.

"Минув рік і один місяць від моменту підозри. Вони нікого не допитують. Вони займаються підтасовуванням, іншими речами. Тому що насправді там матеріалу немає. Але я боюся одного: оскільки Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про мій заочний арешт, оскільки ВАКС ухвалив рішення, коли він скасував рішення Печерського суду [про закриття кримінального провадження у справі "VAB Банку"]... Завтра ці ж хлопці просто тоді хрестик на лобі намалюють як мішень", – сказав Бахматюк.

Він зазначив, що єдине, на що претендує, – це на "рівноцінні правові відносини й захист як громадянина України".

Бізнесмен обурився, що в Україні йому хочуть призначити заставу 1,2 млрд грн.

"Прошу, дайте мені таку саму заставу, як іншому фігуранту: 5 млн грн. Можна удвічі більшу: 10 млн грн. Оскільки я багатший, ніж він, 10 млн грн я заплачу. Я вам обіцяю, що я не поїду. Я вам обіцяю, що я не поїду з території України, поки не закрию своєї справи. Вони бояться. Бо якщо Бахматюк тут їм дає прикурити, то уявіть, що буде вдома", – зазначив бізнесмен.

Інтерв'ю з Бахматюком вийде сьогодні на YouTube-каналі "В гостях у Гордона", трансляція розпочнеться о 18.00

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

У листопаді 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру 10 фігурантів справи "VAB Банку", зокрема колишнього власника Бахматюка. Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. За версією НАБУ, 2014 року, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав "VAB Банк" неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув.

Бахматюк називає обвинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використовували за призначенням.

Бізнесмен минулого року написав відкритого листа президенту України Володимиру Зеленському, у якому попросив втрутитися в ситуацію і допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово пропонував Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно розв'язати питання із заборгованістю банку і виплатити 8 млрд грн до бюджету, залучивши механізм реструктуризації.

У червні 2020 року, виконуючи рішення Печерського районного суду, Офіс генерального прокурора України закрив кримінальне провадження щодо Бахматюка. Але в липні Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і скасувала закриття кримінального провадження.

Бізнесмен перебуває в розшуку в Україні. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом). Апеляційна палата ВАКС заочно його заарештувала.

У жовтні 2020 року джерело "Української правди" повідомило, що Національне антикорупційне бюро підготувало запит на екстрадицію Бахматюка з Австрії, але Офіс генпрокурора не надіслав його. В Офісі генпрокурора заявили, що у висновках Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обґрунтованість процесуальних рішень у цьому кримінальному провадженні "не були відображені відомості про законність" постанови про оголошення Бахматюка в міжнародний розшук.