Байдена просять збільшити допомогу Україні до приходу Трампа – Bloomberg
Європа закликає адміністрацію президента США Джо Байдена, яка йде, посилити американську підтримку України, щоб максимально зміцнити її позиції перед приходом нової команди обраного президента США Дональда Трампа в січні. Про це 14 листопада написало Bloomberg.
Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що добиватиметься якнайшвидшого укладання угоди між Україною і країною-агресором РФ. У Європі стурбовані, що така угода буде невигідною для України і, ймовірно, закріпить успіхи, яких досягли російські окупанти, зазначило агентство.
Як вказало Bloomberg, європейські лідери і посадовці звернулися до США з проханням надати Україні більше зброї й артилерії, запровадити додаткові санкції проти основних джерел доходів РФ й обмежити її можливості отримувати заборонені технології, які використовують у зброї.
Хоча в Байдена залишається мало часу для виконання прохань, США вже працюють над ухваленням до кінця листопада нових санкцій проти російського нафтового флоту і КНДР, яка скерувала свої війська на допомогу РФ, розповіли співрозмовники агентства.
На думку аналітиків, наступні кілька тижнів матимуть вирішальне значення для того, щоб поставити Україну в сильну позицію. Вони вважають, що угода, про яку домовиться Трамп, може "спробувати заморозити конфлікт на лініях, де Росія зараз займає 20% української території".
У США заявляли, що всі кошти для України, які є в розпорядженні, використають до вступу Трампа на посаду. Проте постачання деяких видів озброєння може зайняти багато місяців і вийти за межі строку каденції Байдена, резюмувало Bloomberg.
Контекст:
Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ й України.
10 вересня під час дебатів між кандидатами у президенти Трамп сказав, що "закінчити війну в Україні – на користь Америки". Його опонентка, кандидатка від демократів Камала Гарріс тоді висловила думку, що Трамп просто планує "здатися".
WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати до НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США й далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання наголошувало, що Трамп іще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні.