"Батьківщина" не голосуватиме за відставку Авакова, "Європейська солідарність" ще не визначилася
"Ми не брали участі в голосуванні за відставку жодного міністра, тому що ми не формували цей уряд, а тому абсолютно не несемо відповідальності за наслідки його роботи. Як і раніше, ні за які відставки ми голосувати не будемо", – сказала Тимошенко.
Вона підкреслила, що зміна окремих осіб не має сенсу, оскільки необхідно "змінювати всю цю владу і змінювати повністю стратегію розвитку України".
За словами Тимошенко, у неї наразі немає інформації про можливе засідання Ради 15 липня, на якому можуть проголосувати питання про відставку Авакова.
18 травня, коли Рада звільняла Владислава Криклія з посади міністра інфраструктури, Ігоря Петрашка з посади міністра економіки та Максима Степанова – з посади міністра охорони здоров'я України, фракція "Батьківщина" вийшла із залу до звітів міністрів про підсумки їхньої діяльності. Тимошенко тоді заявила, що вони не братимуть участі в "шоу із захисту доброго царя і знищення поганих бояр".
Членкиня фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар сказала агентству "Інтерфакс-Україна", що "фракція буде визначатися перед голосуванням" щодо відставки Авакова.
Про причини відставки вона нічого не знає. "Очевидно, що вони – всередині провладної команди", – сказала Сюмар.
Фракція "Слуга народу" сьогодні ввечері проводить засідання, на якому обговорюють це питання.
Контекст:
13 липня Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. Тепер за його звільнення має проголосувати Верховна Рада. За даними ЗМІ, подати у відставку його попросив президент.
Аваков очолює МВС із лютого 2014 року. Він входив у склади урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.
У жовтні 2019 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що в новому уряді в Авакова є випробувальний строк. У травні 2020 року Зеленський назвав Авакова "потужним міністром" і заявив, що той має довести до кінця розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
Улітку 2020 року в Києві й інших містах України відбулася серія протестів, учасники яких вимагали відставки Авакова. Мітингувальники, зокрема, висловлювали претензії до роботи правоохоронців у розслідуванні справ про вбивства Шеремета та херсонської активістки Катерини Гандзюк, указували на останні резонансні злочини, які сталися в Україні, зокрема на зґвалтування жінки в Кагарлику Київської області, у якому підозрюють співробітників поліції, критикували реформу поліції.
Тоді нардепи із фракцій "Голос" і "Слуга народу" зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова.
Голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 14 червня 2021 року, заявив, що "цю відставку обговорюють усе життя", але конкретних ініціатив у парламент, за винятком торішньої, не надходило.
На запитання, чи загрожує відставка комусь із міністрів, Корнієнко додав: "Давайте до осені вже без колотнечі. Ми з [головою фракції "Слуга народу" Давидом] Арахамією пообіцяли, що до осені буде все спокійно".