Бербок виступила за постачання Україні радянських танків. Кулеба зазначив, що уряду ФРН потрібен час, щоб пройти еволюцію до рішення про передання німецьких

Бербок наголосила на спільній пресконференції з Кулебою, що Німеччина вже доправила Україні зенітні самохідні установки Gepard
Фото: EPA
У МЗС Німеччини виступають за постачання Україні танків радянського виробництва, а не німецького, як того просить Київ.

Про це 10 вересня на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві сказала глава МЗС ФРН Анналена Бербок. Захід транслювали у Facebook МЗС України.

Бербок зазначила, що Німеччина вже доправила Україні зенітні самохідні установки Gepard і ще передасть 10 одиниць.

"Це центральне питання – як ми будемо й далі це робити, ми хочемо поговорити про це з партнерами. Наше МЗС дуже активно починає говорити про те, щоб постачати саме радянські танки", – заявила міністерка закордонних справ ФРН, відповідаючи на запитання про можливість постачання Україні важкого озброєння, зокрема німецьких танків.

На думку Кулеби, німецький уряд "здатен ухвалювати ці рішення, але це займає дуже багато часу".

"Я переконаний, що й німецькі танки в результаті будуть поставлятися в Україну, просто німецькому уряду (і тут я не думаю, що проблема в позиції МЗС) потрібен час, щоб пройти еволюцію до ухвалення такого рішення. За звичайних обставин ми б були не проти і могли б чекати, але кожен день, поки в Берліні хтось думає, радиться, консультується про те, надавати танки чи не давати, коли надавати IRIS-Т, в Україні хтось гине через те, що танк не приїхав, через те, що танк не зміг виїхати на позицію та підтримати наших військових", – наголосив Кулеба.

Водночас глава МЗС України подякував Німеччині за вже надане озброєння.

Бербок прибула в Україну 10 вересня вдруге від початку повномасштабної війни Росії проти України. Під час візиту глава МЗС Німеччини відвідала звільнену від російських окупантів Велику Димерку Київської області. Вона пообіцяла допомогу Україні у розмінуванні.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Німеччина від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогудопомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї у зони конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, 10 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (спільно з Нідерландами), 50 протибункерних ракет та іншу зброю, наголошують на сайті уряду. Також українським військовим надійшли із ФРН каски, обмундирування, намети й медикаменти. Німецький таблоїд Bild підрахував, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн.

Станом на 6 вересня Німеччина вже передала Україні 20 зенітних самохідних установок Gepard із 30 обіцяних. Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.