Більшість громадян США та Великобританії вважають захист України важливішим за поліпшення відносин із РФ – опитування

У США (32%) і Великобританії (34%) більшість громадян пріоритетнішим вважають захист України, ніж покращення відносин із РФ
Фото: depositphotos.com
У Великобританії і США більшість громадян упевнені в тому, що захист України важливіший за покращення відносин із Росією. Про це свідчать результати опитування американської компанії Schoen Cooperman Research, які 26 січня опублікувало видання ZN.UA.

Автори опитування поцікавилися у громадян шести західних країн, що є важливішим: захистити Україну чи зберегти відносини з Росією.

У США (32%) та Великобританії (34%) більшість громадян пріоритетнішим вважає захист України. Майже такий самий результат (28%) – і серед канадців. 26% американців, 30% канадців і 33% британців вважають, що захист України – це добре, але не ціною ризику конфлікту із РФ.

Упевнених у тому, що поліпшення відносин із РФ важливіше за захист України, – меншість: по 14% у США та Великобританії, 11% – у Канаді.

Водночас більшість громадян європейських країн – Франції (46%), Німеччини (51%) та Польщі (52%) – вважає захист України важливим, але не ціною ризику конфлікту із РФ.

Захист України важливішим за поліпшення відносин із РФ вважає 19% французів, 16% німців і 15% поляків. Прямо протилежної думки 13% французів, 18% німців і 12% поляків.

Інфографіка: zn.ua

Опитування провела американська компанія Schoen Cooperman Research у грудні 2021-го – січні 2022 року на замовлення Ялтинської європейської стратегії та Фонду Віктора Пінчука. Дослідження проводили в шести державах – США, Канаді, Великобританії, Німеччині, Франції та Польщі.

Опитування в кожній країні проводили методом особистого інтерв'ю у двох групах – "звичайне населення" (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) і "професіонали" (по 185 осіб у кожній країні). До "професіоналів" було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов повідомляв 22 грудня, що в зоні 200 км від кордону країни зосереджено 122 тис. російських військових.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд сказала в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня 2022 року, що США мають 18 різних сценаріїв у разі вторгнення Росії в Україну. У Кремлі відповіли, що "теж різні сценарії розглядають".

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе, і наголосив, що приводів для паніки немає.