Більшість українців на референдумі проголосувала б за вступ України в НАТО – опитування

57,4% українців готові проголосувати за приєднання України до НАТО
Фото: ЕРА

57,4% українців на референдумі проголосували б за вступ України в НАТО. Про це свідчать опубліковані 28 вересня результати опитування центру SOCIS.

Водночас 29,3% опитаних не підтримали б приєднання країни до Альянсу.

2,6% громадян не стали б голосувати на цьому референдумі.

Ще 10,7% респондентів вагалися з вибором позиції щодо цього або відмовилися відповідати.

Опитування проводили із 16-го до 21 вересня серед громадян віком понад 18 років по всій Україні, окрім не підконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Усього опитано 2000 респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки: 2,4%.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

Президент США Джо Байден заявив, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас у відповідь на запитання, чи нададуть Україні план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба буде побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у липні, що Україна хоче отримати від НАТО конкретну інформацію про перспективи приєднання до Альянсу. "Якщо Росія є причиною, не кажіть нам, що це через брак реформ", – підкреслив Кулеба.

За словами головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, Україна готова стати членом НАТО.