Бойко: Бездумне виконання вимог МВФ веде до боргів держави й зубожіння людей
Засновник "Опозиційної платформи – За життя", позафракційний нардеп і кандидат у президенти Юрій Бойко назвав програму співпраці України з МВФ "кредитною наркоманією".
Засновник "Опозиційної платформи – За життя", позафракційний нардеп і кандидат у президенти Юрій Бойко заявив, що перегляне програму співпраці України з Міжнародним валютним фондом у разі своєї перемоги на виборах, повідомляє 25 січня сайт політсили.
Політик назвав нинішні відносини з МВФ "кредитною наркоманією".
"Міжнародний валютний фонд у першу чергу цікавить кредитоспроможність держави і те, яким чином вона буде віддавати кредит. Якщо в керівництва країни немає жодного бачення перспективи розвитку країни, то починають висуватися умови щодо підвищення тарифів, скорочення субсидій і соціальних програм. Бездумне виконання цих вимог веде тільки до погіршення життя людей і показує весь непрофесіоналізм нинішньої влади, – вважає нардеп. – Під завісу свого правління режим залишає країну з рекордними боргами в 2 трлн грн. Уже в поточному році майже третину бюджету Україна змушена буде віддати на обслуговування зовнішнього боргу. Але найгірше, що в нинішнього режиму немає ніяких рецептів, як вивести країну з кризи. Замість цього – чергові пошуки нових кредитів, що заганяють країну у кредитне рабство".
Бойко додав, що після перегляду програми ініціює зниження ціни на газ і мораторій на підвищення тарифів.
"Україна повинна стати самостійним гравцем на міжнародній арені, а не бути маріонеткою в руках міжнародних кредиторів. Програму співпраці з Міжнародним валютним фондом буде переглянуто таким чином, щоб враховувалися інтереси країни й українських громадян. Ми не допустимо, щоб люди страждали від тарифного геноциду заради чергового траншу. Після перегляду умов наступними завданнями буде зниження ціни на газ і введення мораторію на підвищення тарифів. Ми звільнимо країну від антилюдських зобов'язань режиму. Для цього в нас є всі можливості й політична воля. Відповідний законопроект уже зареєстрований і ціни на газ будуть знижені", – заявив кандидат.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У Фонді заявили, що перегляд програми буде відбуватися щопівроку.
Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мають знову підвищити з 1 травня 2019 року. Регулювання має бути скасовано до 1 травня 2020 року.