Бойко: Відкривати ринок землі можна тільки після проведення референдуму і в умовах економіки, яка стабільно працює
Сьогодні суспільство не готове до ринку землі, уважає народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти України Юрій Бойко.
Минулого року було зафіксовано більше ніж 500 випадків рейдерства в аграрній сфері, заявив народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти України Юрій Бойко, повідомляє прес-служба політичної сили.
"Це ноу-хау нинішнього режиму, коли приїжджають, забирають землю і врожай. Усе це відбувається "під дахом" Міністерства юстиції і сьогоднішньої влади загалом. Це чисто корупційні схеми. Після зміни влади всіх винних буде притягнуто до відповідальності", – заявив політик.
Він уважає, що держава не підтримує сільського господарства.
"Нинішній уряд практично усунувся від підтримки аграрної галузі, ліквідував пільги. Після зміни влади пільги буде відновлено і буде забезпечено доступне кредитування, тому що сьогодні кредити видають під 20% річних. Кредити мають бути дешевими, доступними і довгими, щоб виробництво могло розвиватися", – сказав Бойко.
Оформити землю в Україні проблематично, і це заважає розвитку аграрної галузі, додав він.
"Вимагають хабарі, затягують оформлення. Це породжує невпевненість у завтрашньому дні – фермери думають, чи варто займатися, адже землю можуть не оформити або відібрати. Усе це заважає розвитку сільського господарства, яке є одним із головних галузей економіки", – підкреслив народний депутат.
Бойко переконаний, що країна поки не готова до впровадження ринку землі.
"Люди не розуміють, що це буде, обґрунтовано побоюються, що прийдуть великі іноземні холдинги, за безцінь скуплять землю, а вони залишаться ні з чим. Відкривати ринок землі можна тільки після проведення референдуму і в умовах економіки, яка стабільно працює, за наявності доступного кредитування, чітких правил, закріплених на законодавчому рівні, і надійного захисту прав власності", – заявив він.
Мораторій на продаж земель сільгосппризначення діє в Україні із 2002 року.
20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.
У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової кредитної програми stand-by ідеться, що український уряд разом з експертами Світового банку розробили законопроект, який передбачає введення ринку земель сільськогосподарського призначення. За словами авторів меморандуму, в Україні "стартувала інформаційна кампанія, яка пояснює переваги проведення земельної реформи".