Бондар: "Відродження" підтримує ідею бізнесу про створення Міністерства промполітики
Завданням Міністерства промислової політики має стати сприяння відродженню промисловості та підтримка українських експортерів, заявив співголова депутатської групи "Відродження" Віктор Бондар.
Партія "Відродження" виступає за скорочення кількості міністерств чинного уряду і поновлення роботи Міністерства промислової політики. Як повідомляє прес-служба партії, про це заявив співголова депутатської групи "Відродження" Віктор Бондар під час виступу на спільному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Українського союзу промисловців і підприємців, яке відбулося 30 березня в Торгово-промисловій палаті України.
За словами Бондаря, "Відродження" підготувало проект постанови про створення Міністерства промполітики, завданням якого було б сприяння відродженню вітчизняної промисловості і підтримка українських експортерів.
"Представники промисловості вказують на ту проблему, що в уряді немає з ким працювати. Тому ми підтримуємо ідею відродження Міністерства промисловості України. Я вважаю, що сьогодні можна скоротити третину міністерств, які є в структурі уряду, деякі з них – об'єднати, бо вони фактично просто проїдають гроші. Але Міністерство промполітики має відродитися. Воно мусить не лише координувати дії в галузях промисловості, але і залучати інвестиції, забезпечувати преференції для вітчизняних виробників і підтримувати українських експортерів",– зазначив він.
За словами Бондаря, зараз усі розвинені країни світу проводять потужну політику підтримки національного експорту, а також створюють стимули для розвитку промисловості на своїй території.
"Подивіться на політику Китаю упродовж останніх років. Уряд цієї країни цілеспрямовано сприяє розвитку власної промисловості, позичає нам гроші під постачання своєї продукції. Подивіться на політику США: вони не роблять нічого з того, що суперечило б інтересам їхніх виробників. А надто протягом останнього року, за президентства Дональда Трампа, Сполучені Штати повертають до країни всі наймогутніші американські корпорації і виробництва. Навіть керівник Apple заявив, що більшість виробництв компанії "переїжджає" до США, крім кінцевої збірки готової продукції, яка поки залишається в Китаї. І ми вважаємо, що цей досвід потрібно впроваджувати в Україні. І починати треба з відродження Міністерства промислової політики. Цю законодавчу ініціативу ми будемо зараз активно просувати. Сподіваємося на відповідне рішення Верховної Ради вже до осені 2018 року", – заявив нардеп.
Як додав президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, від темпів відродження української промисловості залежить майбутнє України як держави.
"Депопуляція, демографічна криза та трудова міграція створюють для України проблеми не менші, ніж корупція і зовнішня агресія. Ми мусимо констатувати, що не покращується інвестиційний клімат, особливо в частині захисту приватної власності, прав власника та акціонерів. Ми пропонуємо розглянути на рівні уряду і Ради нацбезпеки нинішню ситуацію, яка загрожує нашому майбутньому", – сказав Кінах.
Він додав, що Український союз промисловців і підприємців підтримує законопроект №8145 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку вітчизняної промисловості", розроблений депутатською групою "Відродження" спільно з промисловцями і зареєстрований у Верховній Раді 16 березня.