Борис Герман не мав і не має жодного відношення до Служби зовнішньої розвідки України – прес-служба СЗР
Публікації про те, що підозрюваний в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман нібито причетний до Служби зовнішньої розвідки України, можуть бути черговим проявом інформаційної війни, заявили у СЗР.
Підозрюваний в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко Борис Герман не має стосунку до Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України, заявили 4 червня у прес-службі відомства.
"У зв'язку із появою 4 червня у деяких ЗМІ інформації з посиланням на адвоката нещодавно заарештованого СБУ громадянина України Бориса Германа Євгенія Солодка про нібито причетність його підзахисного "до спецоперації Служби зовнішньої розвідки України по виявленню каналів фінансування російських диверсантів" прес-служба СЗРУ заявляє... Громадянин України Борис Герман не мав і не має жодного відношення до Служби зовнішньої розвідки України, ця особа ніколи не була у кадровому складі та агентурному апараті СЗР України", – зазначено в повідомленні.
Служба зовнішньої розвідки вважає появу таких публікацій у ЗМІ "спробою вигородити громадянина України Бориса Германа, який звинувачується у тяжких злочинах".
Зазначають, що Германа підозрюють у державній зраді та організації замаху на вбивство.
"Також це може бути черговим проявом інформаційної війни проти України, а саме спробою продемонструвати суспільству нібито відсутність координації між Службою зовнішньої розвідки та Службою безпеки України. Наголошуємо, що СЗР України перебуває у тісній, цілодобовій координації із СБ України у питаннях захисту держави від зовнішніх загроз", – додали у Службі зовнішньої розвідки.
30 травня стало відомо, що вбивство Бабченка було інсценуванням у межах спецоперації СБУ.
У відомстві заявили, що для замаху на Бабченка спецслужби РФ завербували громадянина України Г. і заплатили йому $40 тис. У Києві затримали ймовірного організатора замаху.
Затриманий Герман – виконавчий директор українсько-німецького СП "Шмайсер", яке постачало товари військового призначення держконцерну "Укроборонпром". Підозрюваний відмовився від угоди зі слідством. Герман також є фігурантом справи про підроблення документів, яке призвела до зміни складу учасників ТОВ "Шмайсер". У 2016 році його обвинуватили в незаконному зберіганні та продажу вогнепальної зброї.
31 травня Шевченківський райсуд Києва обрав для Германа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права застави. Під час засідання він заявив, що співпрацював із контррозвідкою України. У прокуратурі це спростували.