"Буде знищено нашими підрозділами". У ЗСУ пообіцяли не допустити в Україну диверсантів під виглядом мігрантів із Білорусі

Підрозділи 61-ї ОПЄБр виконують свої завдання вздовж кордону з Білоруссю
Фото: 61 окрема піхотна єгерська бригада / Facebook
Диверсантів, які можуть маскуватися під мігрантів, під час спроби потрапити на територію України з Білорусі буде знищено. Про це 13 листопада повідомила пресслужба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади (ОПЄБр) ЗСУ у Facebook.

"Наразі підрозділи ОПЄБр виконують свої завдання вздовж ділянки державного кордону з Республікою Білорусь, і жодні інші особи, які можуть маскуватися під мігрантів, не потраплять на територію України. Їх просто буде знищено нашими підрозділами", – ідеться у повідомленні.

14 листопада цей пост видалили.

У неділю у військовому підрозділі ЗСУ, призначеному для дій у лісовій та болотистій місцевості, уточнили у Facebook, що військовослужбовці бригади в жодному разі не застосовуватимуть зброї проти мігрантів.

"Разом із тим під виглядом мігрантів можуть проникати диверсійно-розвідувальні групи противника, і саме для боротьби з ними призначена наша військова частина",  наголосили у повідомленні.

Контекст:

За даними української розвідки, на території Білорусі перебуває 15 тис. біженців. Окрім того, розгортають кампанію, щоб їх було якнайбільше, задля безпосереднього тиску на Євросоюз, зазначив 11 листопада секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов.

За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.

Через наплив мігрантів уряди Литви, Латвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордоні з Білоруссю.

Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею вирушила численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. Дійшовши до кордону, мігранти розбили табір та залишаються там і зараз. Вони також неодноразово намагалися зламати загородження на кордоні.

У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Крім того, Польща скерувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.

За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.

У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва.

10 листопада на брифінгу після засідання РНБО України міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський анонсував посилення кордону з Білоруссю. За його словами, кордон додатково захищатиме 8,5 тис. українських правоохоронців. Вони зупинятимуть нелегальних мігрантів із Білорусі використовуючи всі сили й засоби, згідно із законом про охорону держкордону – "починаючи з використання фізичної сили до спецзасобів", розповів перший заступник міністра МВС Євгеній Єнін.

Монастирський зазначив, що у 2022 році Україна планує побудувати кордон із Росією та Республікою Білорусь.