"За п'ять – сім років усі країни так робитимуть". Віцепрем'єр Федоров про технологію е-підпису в "Дії"
"Ми запустили електронний підпис у смартфоні. Такі технології є, але така, яку ми запустили, – це вперше. Тобто ви можете згенерувати електронний підпис у свій смартфон, не виходячи з дому, не заповнюючи жодних документів. Раніше потрібно було офлайн піти, заповнити документи, тобі на флешці дають цей підпис або завантажити з "ПриватБанку", – зазначив він.
Федоров пояснив алгоритм створення цифрового підпису: камера смартфона зчитує біометрію особи, її порівнюють із фотографією в реєстрі, після чого генерують підпис у смартфон.
"Я думаю, що за п'ять – сім років усі країни так видаватимуть електронні підписи. І скажу по секрету, ми вже вивчаємо технологію біометрії долоні. Я не знаю, де ми можемо це застосовувати, але відчуваю, що за цим майбутнє", – розповів міністр.
Контекст:
17 травня в застосунку "Дія" стала доступною послуга одержання електронного підпису під назвою "Дія.Підпис". Цим підписом можна користуватися в сервісах mononbank, "Документ.Онлайн" і "Вчасно".
"Дія" – електронний сервіс державних послуг, створений Міністерством цифрової трансформації, запустили 6 лютого 2020 року. Він має однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами. Станом на початок 2021 року додаток встановило 2,6 млн українців, на порталі доступні 50 електронних послуг.
У квітні 2020 року в застосунку "Дія" з'явилися цифрові паспорти (закордонний біометричний і внутрішній паспорти у вигляді ID-картки). У жовтні застосунок одержав оновлення, зокрема в ньому тепер є свідоцтво про народження дитини і можливість сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху.