Віцепрем'єр Федоров: Ми першими у світі прирівняли електронні паспорти до паперових. Apple уже патентує цю технологію G

Федоров нагадав, що із 23 серпня в Україні запрацює законопроєкт, який прирівнює електронні паспорти до паперових
Фото надала пресслужба Міністерства цифрової трансформації України
Американський техногігант Apple зараз патентує технологію електронних документів після того, як Україна першою у світі прирівняла електронні паспорти до паперових. Про це віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Ми першими у світі запустили електронні паспорти, прирівняли їх до паперових, із 23 серпня почне працювати законопроєкт. Причому Apple зараз патентує цю технологію. Тобто не те, що ми собі в Україні придумали. Apple патентує, Apple – найдорожча компанія у світі. Вони патентують серед компаній технологічних, щоб саме в iPhone були електронні документи в майбутньому", – зазначив він.

На запитання, чому Україні не патентують цієї технології, міністр відповів: "А може, ми теж уже патентуємо".

Федоров також зазначив, що Україна стала четвертою країною у світі, яка запустила електронні водійські посвідчення.

"Ми зробили найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі. У нас найбільш комплексна послуга за однією заявою, це "єМалятко". Є в Новій Зеландії схоже, але у нас ще крутіше. Реєстрація дітей, отримання всіх соціальних виплат за однією електронною заявою", – розповів міністр.

За його словами, минулого місяця 84% дітей, народжених в Україні, зареєстрували через "єМалятко".

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

На форумі "Україна 30" 18 травня Федоров заявляв, що до кінця 2023 року в Україні 100% державних послуг мають надавати онлайн. "У нас є амбітна ціль – це досягнути 100% державних послуг онлайн за три наступні роки. Тобто до кінця 2023 року ми хочемо відцифрувати всі держпослуги. Ця мета є публічною, вона консолідує всі міністерства", – сказав він.

За словами міністра, цифровізація допоможе Україні додатково отримати 10–12% ВВП на рік.