Через гроші на "п'яту колону" в Україні у Медведчука виник конфлікт з оточенням Путіна – Фейгін

Фейгін (на фото) про Медведчука: Він хоче займатися всім
Фото: Mark Feygin / Facebook
У деяких людей з оточення президента Росії Володимира Путіна є конфлікт із народним депутатом України від "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ) Віктором Медведчуком. Про це 23 травня в ефірі телеканала "Еспресо" заявив колишній депутат Держдуми РФ, правозахисник Марк Фейгін.

"Безумовно, Медведчука багато хто в оточенні Путіна не любить. Чому його не люблять? Тому що він забирає їхні гроші, забирає їхні компетенції та повноваження з питань України. Україна – це великі вкладення, це маса освоєних коштів. Їх освоює Медведчук. Причому претендує освоювати все", – сказав він.

За даними Фейгіна, через гроші на "п'яту колону" в Україні у Медведчука був конфлікт із колишнім помічником Путіна Владиславом Сурковим, а пізніше – з нинішнім заступником глави адміністрації президента РФ Дмитром Козаком.

"Він хоче займатися всім. Він хоче освоювати всі бюджети, які виділяються на Україну", – зауважив російський правозахисник.

Він вважає, що частина людей з оточення Путіна "навіть задоволена", що в Україні Медведчука притягнули до кримінальної відповідальності й відправили під домашній арешт.

"Тепер вони можуть сказати: "Медведчук заявляв, що у них друга партія, ОПЗЖ, що він є найвпливовішим політиком. Ну так, будь ласка, покажи це. Виведи на вулиці Майдан. А якщо ти цього зробити не можеш, то який же ти впливовий політик?! "Отже, усі ті гроші, усі ті бюджети, які було передано на участь у виборах, ще багато на що, на медіа тощо – вони виявилися ні до чого. Тобто вони не принесли такого потрібного, бажаного результату, щоб політична атмосфера в Києві змінилася настільки, що Медведчук і подібні йому промосковські політики мали б колосальну підтримку. Цього ж немає", – пояснив Фейгін.

Контекст:

11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку і його соратнику, нардепу від ОПЗЖ Тарасові Козаку підозри у державній зраді та спробі розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві та офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.

У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передавання спецслужбам РФ таємних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.

12 травня Медведчук і його адвокати прийшли в Офіс генпрокурора й ознайомилися з підозрою. За словами захисників політика, його повідомили про підозру за ст. 111 (державна зрада) і ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, на нього наділи електронний браслет. Прокуратура просила заарештувати його до 10 липня з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.

Медведчук назвав справу політично мотивованою.