Медведчук каже, що "про всяк випадок" вирішив не спілкуватися з Козаком
Про це повідомило видання НВ.
"Про всяк випадок я подумав, враховуючи, що пан Тарас Козак, член політради нашої партії, – мій друг і людина, яку я поважаю, людина, яка незаконно сьогодні звинувачується так, як і я, про всяк випадок після рішення суду я вирішив із ним не спілкуватися", – сказав він.
Козак фігурує в тій самій справі, що й Медведчук.
Медведчук ще 13 травня після засідання суду, на якому його відправили під домашній арешт, говорив, що спілкується з Козаком. "Це мій друг. Це член політради нашої партії. Природно, ми контактуємо", – заявляв він.
Голова СБУ Іван Баканов 11 травня повідомляв, що Козака немає в Україні. Медведчук заявляв, що він перебуває в Білорусі на лікуванні, але в апараті Верховної Ради заявили: він не брав лікарняного чи відпустки.
Контекст:
У лютому 2021 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела санкції проти Медведчука, Козака й компаній, які належать їм та їхнім сім'ям (зокрема, під санкції потрапили телеканали "112 Україна", ZIK і NewsOne). Обмеження до цих осіб вирішили застосувати на підставі розслідування СБУ щодо фінансування тероризму.
11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри у державній зраді й замаху на розкрадання національних ресурсів.
У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ секретних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
Підозри Козаку не вручали особисто – він, за даними СБУ, виїхав з України. 20 травня СБУ оголосила Козака в розшук, Печерський районний суд Києва дав дозвіл на його затримання.
13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Згідно з рішенням суду, Медведчук має приходити до слідчого чи до суду на першу вимогу, здати паспорти й носити електронний засіб контролю, а також не спілкуватися з особами, яких визначить слідство. Прокуратура просила заарештувати його до 10 липня з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.
14 травня на Медведчука наділи електронний браслет.
21 травня Київський апеляційний суд залишив чинним рішення першої інстанції.
Медведчук назвав справу політично мотивованою.