"Не готуй камеру іншому – сам до неї сядеш". У партії Порошенка прокоментували слова Зеленського
Партія "Європейська солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка вважає нинішнього главу держави Володимира Зеленського замовником політичного переслідування Порошенка. Про це йдеться в заяві політичної сили, яку цитує "Українська правда".
"Інтерв'ю Зеленського і його нав'язливі фантазії щодо Порошенка свідчать про те, що саме він і є безпосереднім замовником політичного переслідування п'ятого президента і лідера української проєвропейської опозиції. Згідно з опитуваннями різних компаній, Зеленського визнали розчаруванням року, і він так і не зрозумів, що люди чекають від нього не помсти опоненту, а кінця епохи бідності. Не "Великого крадівництва", а порятунку від коронавірусу. Не переїзду на державну дачу, а обіцяних учителям зарплат у $4 тис.", – зазначили в партії.
Також ЄС поставила під сумнів твердження Зеленського про те, що він не втручається в діяльність правоохоронних органів.
"Зеленський стверджує, що відсторонив одного з керівників свого офісу [Олега] Татарова, але сам Татаров це заперечив. Зеленський говорить, що не впливає на прокуратуру, але за три години до суду над Татаровим прокуратура Зеленського передає справу заступника офісу Зеленського менеджеру Зеленського і за сумісництвом голові СБУ. Так, у Зеленського "немає корупції": справу [нардепа від "Слуги народу" Олександра] Юрченка замнули, [нардепа від "Слуги народу" Андрія] Холодова – забули, а пограбування держави [бізнесменом Ігорем] Коломойським – узагалі табу", – йдеться в заяві.
"Перефразовуючи відому мудрість, можна було б сказати: не готуй камеру іншому – сам до неї сядеш", – додали у пресслужбі партії в коментарі LB.ua.
В інтерв'ю журналу "Фокус", яке вийшло 25 грудня, на запитання про перебіг розслідувань проти експрезидента Зеленський заявив: "Я не маю права так говорити [генпрокурорці Ірині Венедиктовій]. Вона сама знає, що повинна всіх злодіїв посадити. Це її завдання. Хоча зрозумійте, що у неї немає всіх можливостей. Усе попереду, все обовʼязково буде. Ще є авіакатастрофа нашого військового літака Ан-26 на Харківщині. Усі думали, що ніхто не буде покараний, але всіх покарають. Є три підозри військовопосадовцям, які входять до топ військових країни. Триває слідство. Вважаю, що це велика справа, але для більшості це негучно, оскільки всі чекають, коли посадять Порошенка".
Петро Порошенко обіймав посаду президента у 2014–2019 роках. Після відставки його обрали до Верховної Ради за списком партії "Європейська солідарність".
У липні 2020 року Порошенко заявляв, що фігурує у 24 кримінальних провадженнях. 18 вересня адвокат Порошенка Ілля Новіков стверджував, що експрезидент фігурує у 58 кримінальних провадженнях, які розслідує ДБР.
Наразі експрезиденту оголосили про підозру в одній справі – про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки. Слідство вважає, що Порошенко, будучи президентом, у 2018 році під час призначення Семочка видав явно злочинний наказ, яким схилив військову посадову особу до перевищення службових повноважень. 7 липня ДБР завершило розслідування у цьому провадженні.
У червні кілька західних країн, зокрема США, Канада і Німеччина, закликали українську владу дотримуватися принципу верховенства права і рівності громадян перед законом. Окрім того, з критикою кримінальних проваджень проти Порошенка виступив Український конгресовий комітет Америки, що представляє інтереси приблизно 1,5 млн громадян США українського походження.