Члени вінницької облорганізації "Голосу" заявили про вихід із партії, у політсилі відреагували

У партії "Голос" заявляють про узурпацію влади керівництвом політсили
Фото: Голос / Facebook
Частина членів вінницької обласної організації партії "Голос" 10 червня оголосила про вихід зі складу політсили.

Заяву, підписану 15 членами політсили, опублікували на сторінці осередку у Facebook.

Вони, як і представники чернівецької облорганізації, заявили про узурпацію влади з боку керівництва партії.

"На прохання [нинішньої голови партії, нардепки] Кіри Рудик перед місцевими виборами статут партії було змінено на такий, де значно розширювалися повноваження голови партії. Ця зміна подавалася як тимчасова, на три місяці, однак після місцевих виборів Кіра Рудик заблокувала можливість повернення до старої редакції. Ця людина нині, по суті, одноосібно контролює всі адміністративні, кадрові та фінансові ресурси партії "Голос" і використовує їх в особистих цілях", – ідеться в заяві.

Члени обласної організації заявили про партійне рейдерство, ігнорування заяв територіальних осередків, які вимагали провести позачерговий з'їзд, і кулуарні переговори Рудик з Офісом президента.

"Мусимо констатувати, що така позиція керівництва партії суперечить нашим цілям і цінностям. Ми не хочемо асоціювати себе наразі з цією політичною силою. Незважаючи на всі наші спроби зупинити процес розпаду партії та розпочати конструктивний діалог, керівництво партії продовжило діяти неприйнятно, зраджуючи тим цінностям, які декларувала партія. Тож ми, команда вінницької обласної територіальної організації, змушені одноголосно заявити про вихід із політичної партії "Голос", – повідомили вони.

Сайт партії поінформував, що у складі вінницької облорганізації 29 осіб, заяви про вихід у вигляді скан-копій подало 15.

"Відповідно до процедури виходу з партії, мають надійти оригінали письмових заяв. Заяв від очільників цього осередку не надходило", – повідомили в політсилі.

Контекст:

Партію "Голос" презентували у травні 2019 року. Політсилу понад рік очолює Кіра Рудик. У березні 2020-го вона змінила на цій посаді Святослава Вакарчука, який у червні заявив про те, що йде з парламенту. Фракцію "Голос" у Верховній Раді із січня 2021 року очолює Ярослав Железняк. До нього її лідером був Сергій Рахманін.

22 березня 2021 року нардеп Ярослав Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за спрямування на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.

У "Голосі" повідомили, що нікого не виключали, але оголосили попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Роману Лозинському, Соломії Бобровській, Олександрі Устіновій, Ользі Стефанишиній і Володимиру Цабалю.

29 березня нардепи від "Голосу", яких керівництво партії попередило про можливе виключення з політсили, опублікували спільну заяву. У ній вони звинуватили керівництво в підіграванні влади й засудили розмови про створення коаліції зі "Слугою народу". У зв'язку із цим нардепи вимагали провести з'їзд, затвердити новий статут партії та переобрати її керівництво.

7 червня український шоумен і волонтер Сергій Притула оголосив про вихід із "Голосу". Він підкреслив, що не йде з політики, але йде з партії, "яка, не в останню чергу завдяки діям нового керівництва, віддалилася від початкових засад настільки далеко, що можна констатувати точку неповернення".

9 червня нардепка від "Голосу" Соломія Бобровська сказала, що лави партії може покинути 10 нардепів. Крім неї, це можуть зробити Галина Васильченко, Юлія Клименко, Лозинський, Наталія Піпа, Стефанишина, Устінова, Цабаль, Андрій Шараскін і Юрчишин.

10 червня чернівецька облорганізація "Голосу" звинуватила Рудик в узурпації влади, херсонська в повному складі вийшла з політсили, а Устінова заявила про рейдерство в партії з боку Рудик і зачистку "неугодних" перед з'їздом.