"Чому не трильйон?" В ОПЗЖ заявили, що Медведчуку вручили клопотання про арешт із заставою в розмірі 1 млрд грн
Нардепу від "Опозиційної платформи – За життя" Віктору Медведчуку вручили клопотання про арешт із заставою в розмірі 1 млрд грн. Про це 11 жовтня у Facebook повідомив нардеп від ОПЗЖ Ренат Кузьмін.
"Медведчуку щойно вручили клопотання про арешт або заставу в розмірі 1 млрд грн. Це до того, що Медведчук уже перебуває під домашнім арештом, його не порушує, і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на тяжчий. Але для цієї влади, вочевидь, немає ні закону, ні логіки, ні здорового глузду. Працюють на публіку, як клоуни в цирку. Звідси і сума застави в розмірі 1 млрд. 1 млрд! Власне, чому мільярд, а не трильйон, наприклад, або квінтильйон?" – написав Кузьмін.
Він зазначив, що Медведчук не зможе внести суму застави.
"І все це до того, що спочатку ця садистська влада рішенням РНБО наклала на Медведчука санкції і заборонила йому здійснювати будь-які фінансові операції, а тепер вимагає внести заставу, свідомо знаючи, що переказати він її не зможе, навіть якщо і збере потрібну суму: банк просто не прийме платіж через заборону РНБО", – підкреслив Кузьмін.
У пресслужбі Офісу генпрокурора підтвердили "Радіо Свобода" інформацію про вручення клопотання Медведчуку, проте не уточнили, коли суд його розглядатиме.
Контекст:
8 жовтня Медведчука повідомили про підозру в державній зраді і пособництві тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 і ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу). Кримінальне провадження стосується незаконного постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей на підконтрольну уряду територію України.
За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" і "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі, крім Медведчука, фігурує ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "вищі посадові особи країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".
Медведчуку і його колезі по фракції Тарасу Козаку 11 травня також було оголошено підозру за ст. 111 (державна зрада) і за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ таємних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, йому наділи електронний браслет. 9 липня домашній арешт продовжили до 7 вересня, 2 вересня продовжили знову – до 31 жовтня цього року. Козак перебуває в розшуку.
20 серпня Венедіктова повідомила, що слідство у справі Медведчука й Козака завершено. Матеріали справи відкрили стороні захисту, а коли вона з ними ознайомиться, їх передадуть до суду.
На брифінгу 8 жовтня Венедіктова заявила, що прокуратура проситиме суд узяти Медведчука під варту з альтернативою застави в розмірі 1 млрд грн.