"Не було підстав". Венедіктова пояснила, чому Медведчука після оголошення другої підозри не затримали

Венедіктова вважає, що у ст. 208 Кримінального процесуального кодексу потрібно вносити зміни
Фото: EPA
Нардепа від "Опозиційної платформи За життя" Віктора Медведчука, якого повідомили про підозру у держзраді і пособництві терористичній організації, не затримали, оскільки це не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом. Про це генеральна прокурорка Ірина Венедіктова розповіла в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 8 жовтня.

"Тому що, знову таки, однакові правила для всіх. І так прописано у Кримінальному процесуальному кодексі. Є ст. 208 про те, коли можна затримувати. У даному випадку у нас не було підстав для затримання особи. Це не передбачає невідкладного затримання", – сказала генпрокурорка.

Вона вважає, що у ст. 208 потрібно вносити зміни.

"Чому сьогодні не затримували у цій справі? Тому що це не передбачено законом. Все, що не передбачено законом для прокурора, – злочин у прокурорській діяльності. А він же нікуди не дінеться, він під домашнім арештом. Я вам точно кажу, що він сьогодні вдома отримував від нас підозру, яку ми відправили поштою", – сказала Венедіктова.

Контекст:

8 жовтня нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука повідомили про підозру у держзраді й пособництві тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 і ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу). Кримінальне провадження стосується незаконного постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей на підконтрольну уряду територію України.

За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" і "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі, крім Медведчука, фігурує ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "вищі посадові особи країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".

Медведчуку та його колезі по фракції Тарасові Козаку також оголошено підозру за ст. 111 (державна зрада) і за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ таємних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.

13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, йому наділи електронний браслет. 9 липня домашній арешт продовжили до 7 вересня, 2 вересня продовжили знову – до 31 жовтня цього року. Козак перебуває у розшуку.

20 серпня Венедіктова повідомила, що слідство у справі Медведчука і Козака завершеноМатеріали справи відкрили стороні захисту, а коли вона з ними ознайомиться, їх передадуть до суду.