Данилюк заявив, що секвестр бюджету неминучий, якщо Україна не отримає у 2018 році траншу від МВФ
На думку міністра фінансів Олександра Данилюка, Україні вдасться отримати у 2018 році черговий транш від Міжнародного валютного фонду.
Якщо Україна не отримає у 2018 році черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ), урізання витратної частини бюджету неминуче, сказав міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю "Економічній правді".
"Якщо немає МВФ – секвестр неминучий", – зазначив Данилюк.
На його думку, Україні вдасться отримати у 2018 році черговий транш.
"І ми повинні це зробити протягом червня, тому що без цього ми не зможемо залучити на зовнішніх ринках необхідний фінансовий ресурс для фінансування бюджету. Ми планували ще в першому кварталі залучити більше $2 млрд. Прожили п'ять місяців без цього фінансування, але далі буде складніше. Бюджет-2018 формувався на базі того, що ми залишатимемося в програмі МВФ, а закон про антикорупційний суд мав бути прийнятий ще до кінця 2017 року. За такий бюджет голосувала Верховна Рада. Без МВФ нам значні видатки доведеться зупиняти", – підкреслив міністр.
Данилюк додав, що закон про антикорупційний суд є лакмусовим папірцем: "Ситуація з антикорупційним судом досить однозначна – або ми йдемо в правильну сторону, або ні. Стосовно ціни на газ також потрібно приймати якесь рішення. І це дуже непросте рішення. Ми намагаємося знайти компроміс. Однак зараз лакмусовий папірець – закон про антикорупційний суд".
У березні 2015 року Україна і МВФ підписали останній меморандум про співпрацю, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд. У квітні міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що Київ може отримати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні-червні 2018 року.
29 травня голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден написав листа до українського уряду, у якому заявив, що Україна порушує зобов'язання, узяті під час отримання попереднього траншу від МВФ, повідомило видання "ЛІГАБізнесІнформ".
31 травня на брифінгу голова Нацбанку України Яків Смолій сказав, що на нову програму співпраці із МВФ Україна зможе претендувати не раніше ніж у 2020 році.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Неузгодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів – права вето під час призначення суддів.
23 травня депутати почали розглядати законопроект у другому читанні. Парубій прогнозує, що його можуть ухвалити 7 червня.