Декларації співробітників ДФС засвідчують, що їх не можна підпускати до БЕБ на гарматний постріл – політолог Кулик

Віталій Кулик: Пацан із Помоклі до успіху йшов і прийшов. А чого домоглися ви, смішні жебраки?
Фото: Сергій Руденко / Facebook

На високу посаду в нещодавно створеному Бюро економічної безпеки претендує співробітник Державної фіскальної служби Олексій Соляник, який є власником п'ятьох квартир і сімейних компаній, що фігурують у провадженні Держбюро розслідувань щодо конвертаційних центрів, пише у блозі на "Цензор.НЕТ" директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Джерела в Головному управлінні внутрішньої безпеки ДФС повідомляють, що основним претендентом на пост глави оперативно-технічного підрозділу БЕБ є начальник оперативного управління Святошинського району ГУ ДФС у Києві Олексій Соляник. За словами співрозмовника, "Соляник є куратором низки конвертаційних центрів, його неодноразово перевіряла внутрішня безпека, зокрема на поліграфі, але щоразу за вуха [його] витягало керівництво", – стверджує політолог.

Він вважає, що людина з такою декларацією не може претендувати на хоч якусь посаду в правоохоронній системі.

"У чесного глави святошинських оперів, простого хлопця родом із переяславського села Помоклі, п'ять квартир і одне нежитлове приміщення в Києві. Загальною площею 717 м&³2;. Два заміські будинки – в Українці та Переяславі – 283 м&³2; і 136 м&³2;. Сім земельних ділянок у Трипіллі, Українці та рідних Помоклях загальною площею 200 соток. Переміщується Києвом глава оперів у Toyota Highlander. А для корисних здоров'ю прогулянок по Дніпру в нього є катер BRP Utopia 205 вартістю приблизно 750 тис. грн. Удома під подушкою в одній із п'яти квартир і двох будинках сім'я Соляника тримає 3,75 млн грн. І це без урахування рахунків у банках, сум на яких податківець розсудливо не вказує. Пацан із Помоклів до успіху йшов і прийшов. А чого домоглися ви, смішні жебраки?" – підкреслив Кулик.

Політолог зазначив, що, "за старою правоохоронною традицією", дружина Соляника – бізнесвумен.

"Очевидно, що декларація – тільки вершина айсберга. Але і її досить, щоб таких, як Соляник, на гарматний постріл не підпускати до БЕБ – навіть простим детективом, не кажучи вже про крісло глави підрозділу. Правда ж, пане [голова БЕБ Вадиме] Мельник? Адже неможлива ситуація, щоб ті самі люди, які відмазували Соляника від розслідувань служби внутрішньої безпеки у ДФС, тепер перетягнули його в БЕБ? Чи можлива?" – написав експерт.

Контекст:

Закон про створення БЕБ Верховна Рада ухвалила в другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.

У законі йдеться про те, що БЕБ – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню. Бюро здобуде відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.

Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення БЕБ.

У новому відомстві працюватиме 4 тис. осіб, його директора обрали на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили до участі 48 кандидатів. За підсумками електронного тестування на наступний етап, співбесіду, пройшло 12 кандидатів. У фінальний етап конкурсу потрапило троє кандидатів.

Мельник виграв конкурс, і 20 серпня його призначили на посаду голови БЕБ.