Депутатка Булах подала в Раду копію старого законопроєкту проти тютюну, який не відповідає директиві ЄС – ЗМІ
Голова підкомітету Верховної Ради з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби з ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Лада Булах (фракція "Слуга народу") подала до парламенту законопроєкт №4358 "Про внесення змін до деяких законів України з охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну". Цей документ майже повністю повторює попередній варіант №2813, який профільний комітет не допустив до розгляду через його невідповідність директиві ЄС 2014/40, пише "Обозреватель".
Європейська бізнес-асоціація (ЕВА) виступила із заявою, в якій закликала Раду не ухвалювати цього законопроєкту.
Журналісти зазначають, що після відхилення законопроєкту №2813 Булах мала створити робочу групу за участю представників бізнесу для розроблення нового проєкту. Замість цього депутатка розпочала роботу над документом тільки з антитютюновою громадською організацією "Життя", не веде діалогу з бізнесом та експертами тютюнового ринку і пропонує заборонити викладення сигарет на вітринах і підвищувати акцизи понад установлений законом рівень.
У ЕВА заявили, що в новому законопроєкті залишилися майже всі старі норми. Зокрема, термінологія проєкту не відповідає директиві ЄС, у ньому немає положення про адаптацію законодавства України до вимог директиви. Крім цього, у проєкті залишилися старі норми про заборону на продаж сигарет особам, які не досягли 21 року, а також заборона на виробництво пачок з округленими краями і викладення пачок на вітринах – нічого цього директива не вимагає. ЕВА також зазначила, що їй не показували проєкт №4358 до того, як його винесли на розгляд комітету, і його не бачили навіть у МОЗ.
У статті "Обозревателя" також зазначено, що днями ВР ухвалила урядовий законопроєкт №3628 про заборону продажу електронних сигарет і гаджетів для нагрівання тютюну неповнолітнім, у якому йдеться, що за три місяці Кабмін зобов'язаний подати ще один законопроєкт – про погодження українського законодавства з директивою 2014/40/ЄС.
"Причина, з якої парламент став на бік Кабміну, полягає в тому, що його закон відповідає директивам ЄС, проєкт Булах та "Життя" – ні", – ідеться в матеріалі.