Депутати зареєстрували постанову про введення санкцій проти Коломойського
Депутатське об'єднання "Справедливість" зареєструвало у Верховній Раді постанову про накладення санкцій на олігарха Ігоря Коломойського. Про це 4 жовтня у Facebook повідомила голова об'єднання Олександра Устінова.
На її думку, саме Рада має проголосувати за санкції проти Коломойського і тоді звернутися до Ради нацбезпеки та оборони, щоб не вийшло "вибірковості" санкцій.
"Це чудовий спосіб для нашої монобільшості показати справжні наміри боротися з олігархами, а для опозиції – не говорити про те, що парламент "ламали через коліно", а самим як парламенту розпочати боротьбу з олігархами. Не займатися політичним піаром і захистом тих, хто спонсорує політиків, а проголосувати санкції проти Коломойського", – зазначила Устінова.
На сайті Ради поки тексту постанови немає, але Устінова оприлюднила його в пості у Facebook, а додатки опублікувала за посиланням. Згідно з документами, на Коломойського запропоновано накласти такі санкції:
- блокування активів;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань;
- заборону користування радіочастотним ресурсом України;
- повну або часткову заборону здійснення операцій з цінними паперами;
- заборону видавання дозволів на інвестиції в іноземну державу;
- заборону на придбання у власність земельних ділянок та інші.
Також запропоновано ввести санкції проти компаній, що належать бізнесменові. Це зокрема Нікопольський завод феросплавів, телеканал "1+1", "Міжнародні авіалінії України", "ДніпроАзот", "Кривбасвибухпром", Новотроїцьке рудоуправління, ТОВ "Дерлінг" та інші. Загалом у списку 39 компаній, пов'язаних із бізнесменом.
Контекст:
Коломойський входить у десятку найбагатших українців. Журнал "Forbes Україна" 2020 року оцінював його статки в $1 млрд (восьме місце у списку найбагатших людей), журнал НВ – у $1,18 млрд (шосте місце).
Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського та українського бізнесмена Геннадія Боголюбова два цивільні позови, у яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Мін'юст вимагає конфіскації об'єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн. Ідеться про офісну вежу в Луїсвіллі (штат Кентуккі), відомої як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі (Техас), відомий як колишня штаб-квартира компанії CompuCom.
Коломойський заперечив обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку". "Усі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у "ПриватБанку", – говорив бізнесмен.
До кінця року мін'юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджують, що комерційна нерухомість у Клівленді (штат Огайо) "було придбано з використанням коштів, незаконно привласнених у "ПриватБанку" в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми".
У березні 2021 року США ввели санкції проти Коломойського і членів його сім'ї.