Держоргани України мають піти з Telegram – голова Нацради

Герасим'юк: Потроху треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів
Фото: Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення / Facebook

Державні органи в Україні мають припинити офіційну комунікацію через Telegram. Про це голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила 29 квітня в ефірі національного телемарафону, її цитує hromadskе.

"Я вважаю, що, хоча Telegram і є дуже зручною формою комунікації, але офіційні особи та офіційні державні організації повинні бути поза Telegram, і треба цю заборону негайно запроваджувати", – сказала вона.

Коментуючи недавнє блокування ботів української розвідки в Telegram, голова Нацради заявила, що українські спецслужби мають самі вирішувати, що їм робити.

"[Telegram] – це лише один із механізмів отримання інформації [українською розвідкою]. Але держава старається зробити все, щоб налагодити контакти із цифровими платформами. Я думаю, що потроху треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів", – зазначила Герасим'юк.

Вона додала, що Нацрада веде роботу з європейськими партнерами, спрямовану на те, щоб внести Telegram до переліку великих цифрових платформ, які підпадають під регулювання і які можуть оштрафувати в разі порушення законодавства.

Контекст:

24 квітня засновник Telegram Павло Дуров повідомив про неминучість деяких змін для користувачів з українськими сім-картками. Він не уточнив, про які зміни йдеться. Раніше він говорив, що Telegram і далі банить акаунти й ботів, які "збирають координати для точкових ударів або публікують пряму особисту інформацію із закликами до насильства".

28 квітня з Telegram зникла низка каналів, які допомагали силам оборони України, зокрема бот Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Служби безпеки та Міністерства цифрової трансформації. Рішення керівництва Telegram у ГУР назвали необґрунтованим.

29 квітня Telegram-боти ГУР, СБУ й Мінцифри відновили роботу.