Із Telegram зникла низка каналів, які допомагали силам оборони України, зокрема бот ГУР МО

Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, заявляли в ГУР
Фото: ЕРА

Telegram заблокував деякі українські канали, які допомагали збирати інформацію для сил оборони України. Про це 28 квітня повідомило УНН.

За даними агентства, адміністрація соцмережі видалила, зокрема, акаунт бота "єВорог", офіційні боти Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, Служби безпеки України, бот-координатор щодо півдня України, бот протиповітряної оборони України.

Під час спроби перейти з Facebook-акаунта ГУР за посиланням на бот у Telegram з'являється вікно з надписом, що "імені користувача не знайдено".

Український воєнний журналіст, кореспондент "1+1" Андрій Цаплієнко повідомив сьогодні, що росіяни "довго не чекали й уже створили фейкових ботів, щоб перехоплювати інформацію" в Telegram.

24 квітня засновник сервісу Telegram Павло Дуров повідомив про неминучість деяких змін для користувачів з українськими сім-картками. Про які зміни для користувачів ідеться, у повідомленні не зазначено. Дуров нагадав, що в лютому 2022 року він пропонував обмежити використання Telegram-каналів у Росії й Україні, оскільки їх використовують для воєнної пропаганди, але користувачі були проти. Проте Telegram, за словами Дурова, і далі банить акаунти й ботів, які "збирають координати для точкових ударів або публікують пряму особисту інформацію із закликами до насильства".

Контекст:

Telegram – зашифрований месенджер, який з'явився 2013 року. Його запустив Дуров, котрий до цього заснував російську соцмережу "ВКонтакте", заборонену зараз в Україні. Дуров народився в Санкт-Петербурзі, 2021 року набув громадянства Франції, а зараз проживає в Дубаї (ОАЕ), де розташований головний офіс Telegram. 2022 року Дуров і низка інших підприємців, пов'язаних із Росією, звертався до Forbes із проханням не називати його "росіянином". Представник Дурова тоді зазначив, що "Павло виїхав із Росії багато років тому й не збирається повертатися".

27 лютого 2022 року після того, як почалося масоване вторгнення російських військ в Україну, Дуров заявив, що може обмежити користування Telegram у зв'язку з "українськими подіями", але за кілька хвилин передумав.

Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, заявили в ГУР у лютому 2024 року.

У березні в СБУ повідомили, що бачать "чітку співпрацю адміністрації Telegram із Роскомнаглядом і ФСБ", водночас "Telegram не дослуховується до прохань Української держави так, як дослуховується до прохань російської держави". "Комунікація з ними є, але вона, по суті, є безрезультатною, на відміну від того ж TikTok, який, у принципі, реагує", – розповіли у спецслужбі.