Дипломат Яременко про заяву Порошенка щодо НАТО: Президент намагається осідлати певний інформаційний тренд G

Яременко: Говорити про референдуми просто смішно, це абсурд, сюр та дрібне політиканство
Фото: Богдан Яременко / Facebook

Президент України Петро Порошенко під час передвиборчої кампанії запевняв, що вступ до НАТО – не на часі, але тепер переконався, що більшість населення України підтримує цю ідею, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" дипломат Богдан Яременко.

Український дипломат Богдан Яременко заявив, що серед керівництва країн-членів НАТО немає політичної волі прийняти Україну до блоку, оскільки, якщо мова зайде про процес, то він зараз неможливий. Про це він розповів виданню "ГОРДОН", коментуючи заяву президента Петра Порошенка про намір провести референдум щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу.

"НАТО не готовий розглядати заявку України на членство. Проте в цьому випадку це другорядне питання. Головне, про що свідчить ця ситуація, – у 2014 році Порошенко йшов на вибори з гаслом, що членство в НАТО не на часі. З тих пір нічого не змінилося. Просто Порошенко переконався, що тепер більшість населення України підтримує цю ідею. І він не намагається бути лідером для своєї країни, а намагається осідлати певний інформаційний тренд, використовувати популярність НАТО, щоб підтримати свою популярність. Він просто грає в інформаційні ігри", – вважає дипломат.

Зі слів Яременка, зараз немає необхідності проводити референдум, оскільки фактично Україна ще не розпочала процес вступу, а референдум – "один з останніх елементів" цього процесу.

"Усі ці розмови сьогодні позбавлені будь-якого сенсу. Україна навіть законодавчо не сформулювала завдання вступити до НАТО, у жодному законі не прописана ця мета. Тому говорити про референдуми просто смішно, це абсурд, сюр та дрібне політиканство", – підкреслив він.

Україна активізувала співпрацю з НАТО в 2014 році на тлі анексії Криму Росією й збройного конфлікту на Донбасі. У кінці 2014 року Верховна Рада прийняла закон, який передбачає відмову України від ведення політики "позаблоковості".

Згідно з новою Військовою доктриною України, прийнятою в 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн-членів НАТО є пріоритетним завданням. 

У щорічному посланні до Верховної Ради в 2016 році президент заявив, що вступ до НАТО є стратегічною метою держави.