Соціолог Антипович: Однозначно українці проголосують за вступ до НАТО, якщо це допоможе вирішити питання Донбасу
Директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович у коментарі виданню "ГОРДОН" зазначив, що НАТО є темою, яка всю незалежність України розділяла країну, проте, враховуючи війну на Донбасі, українці консолідуються проти зовнішнього ворога.
Директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович прокоментував виданню "ГОРДОН" заяву президента України Петра Порошенка про намір провести референдум щодо вступу до НАТО, а також про те, що зараз інтеграцію до НАТО підтримують 54% українців.
"Цифра дещо завищена, але це питання дефініції. Якщо назвати наші цифри, то близько 40% українців підтримують вступ України до НАТО. Проте це цифра, що переважає, тобто більше прихильників, ніж супротивників. І якщо перерахувати тих, хто візьме участь у референдумі за вступ чи проти вступу України до НАТО, то ми отримаємо, що українці проголосують за вступ", – зазначив він.
На думку Антиповича, президент абсолютно має рацію, коли говорить, що якщо зараз оголосити референдум про вступ до НАТО, то більшість українців підтримають таке рішення.
"І все це з урахуванням війни з одного боку, а з іншого боку – у нас що динаміка підтримки вступу до Євросоюзу, що вступу України до НАТО не зростає і вже пік підтримки пройдено, але саме ось такі рішення й готовність зробити такий референдум – вони лише посилять позиції президента, який демонструє повну рішучість, конкретні кроки у напрямку до захисту України у цьому випадку, а також до євроінтеграції", – вважає експерт.
Антипович наголосив, що поки показник прихильників вступу України до НАТО переважає, варто проводити референдум.
"НАТО – це тема, яка всю незалежність України розділяла Україну, і рівень підтримки ніколи не перевищував 20%. Тобто це не тема для об'єднання, проте, враховуючи війну на Донбасі, ми все ж консолідуємося проти зовнішнього ворога. Чому країна за НАТО? Тому що є розуміння, що НАТО нас захистить і це черговий крок для перемоги в цій війні. Відповідно, це буде прийнято, і ніхто особливо не буде влаштовувати якихось протестів чи чогось там ще... Якщо це допоможе вирішити питання Донбасу, однозначно всі проголосують за вступ до НАТО", – підсумував він.
Україна активізувала співпрацю з НАТО в 2014 році на тлі анексії Криму Росією й збройного конфлікту на Донбасі. У кінці 2014 року Верховна Рада прийняла закон, який передбачає відмову України від ведення політики "позаблоковості".
Згідно з новою Військовою доктриною України, ухваленою в 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
У щорічному посланні до Верховної Ради в 2016 році президент заявив, що вступ до НАТО є стратегічною метою держави.