Директори страждають. Зеленського попросили зняти обмеження на зарплати в держкомпаніях
Генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичус у листі президенту України Володимирові Зеленському попросив зняти обмеження за розміром зарплат – 47 230 грн – у державних компаніях. Айварас Абромавичус сказав, що страждають директори дуже важливих держкомпаній.
Генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичус 28 липня передав президенту України Володимирові Зеленському лист від голів наглядових рад із проханням зняти обмеження на зарплати в держкомпаніях. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Айварас Абромавичус сказав, що це обмеження знижує ефективність роботи і загрожує втратою професійних фахівців.
"Щодо зарплат особисто дав президенту два листи: один – від голів наглядових рад усіх держкомпаній, і один – особисто від мене, що страждають 36 керівників дуже важливих держкомпаній через це обмеження", – сказав Абромавічус.
Гендиректор "Укроборонпрому" уточнив, що була відверта розмова на цю тему з главою держави і він розуміє проблему.
"Наразі немає голосів у Верховній Раді, тому будуть запропоновані у вересні інші механізми, щоб прибрати ці обмеження", – сказав Айварас Абромавичус.
За його словами, говорити про повну втрату політичної підтримки реформи корпоративного управління передчасно.
"Наразі на політичному рівні, будемо відверті, проблеми корпоративного управління не є у пріоритеті, на жаль", – констатував гендиректор "Укроборонпрому".
Після введення карантину на засіданні 29 квітня Кабінет Міністрів установив обмеження за розміром заробітних плат членам спостережних рад державних компаній і держустанов. Відповідно до постанови, розмір зарплат не може бути більше ніж 47 230 грн.
У червні група народних депутатів зареєструвала в парламенті проєкт закону №3708, який передбачає скасування обмеження розміру зарплат чиновників. Його мали розглядати на засіданні 13 липня, але президент Володимир Зеленський надіслав депутатам листа, у якому закликав відкласти розгляд проєкту закону.
Проти обмеження зарплат в Україні виступив Міжнародний валютний фонд. "Обмеження розміру максимальної зарплати може призвести до втрати найбільших талантів і необхідного досвіду. Це було б не в інтересах України", – зауважував постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.