До імпічменту Трампа схиляються й республіканці – Піонтковський

Піонтковський: Виникає враження, що в американському істеблішменті дозріває серйозне колективне рішення
Фото: wikipedia.org

У разі імпічменту президенту США Дональду Трампу його посаду обійме віце-президент США Майк Пенс, який влаштовує представників і Демократичної партії, і Республіканської, вважає російський політолог Андрій Піонтковський.

Бажання відправити у відставку американського президента Дональда Трампа з'являється не лише у представників Демократичної партії США, але й у представників Республіканської партії, чиїм офіційним кандидатом на виборах він був. Про це російський політолог Андрій Піонтковський заявив в інтерв'ю "Русскому монитору".

"Останніми днями у мене виникає враження, що в американському істеблішменті дозріває серйозне колективне рішення – довести історію з Трампом до логічного кінця – до імпічменту. І найголовніше, що до цього, нарешті, схиляються й республіканці", – сказав він.

За словами Піонтковського, представники Республіканської партії нічого в цьому сценарії не втратять.

"Президентом автоматично стане Пенс (віце-президент США Майк Пенс. – "ГОРДОН"), який цілком влаштовує і самих республіканців, і їхній електорат", – зазначив політолог.

Він пояснив, що імпічмент загрожує Трампу через зв'язки з РФ, а до російського президента Володимира Путіна Пенс "завжди ставився дуже погано".

Розмови про можливий імпічмент президента США Дональда Трампа в американських ЗМІ почалися ще до інавгурації. Минулого тижня тема знову стала актуальною: 17 травня конгресмен-демократ Ел Грін закликав американський парламент почати процедуру імпічменту. У своїй заяві він зазначив, що Трамп заважає розслідуванню російського впливу на вибори президента 2016 року.

Конгресмен мав на увазі звільнення директора Федерального бюро розслідувань (ФБР) Джеймса Комі. Саме він займався розслідуванням стосовно Трампа, і 9 травня Білий дім відправив його у відставку, назвавши неефективним.

Наступного дня Трамп провів у Білому домі зустріч із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і послом РФ у США Сергієм Кисляком, на яку не запросили жодного американського журналіста.

За даними газети The New York Times, Трамп обговорював із Лавровим звільнення Комі і назвав екс-голову ФБР "пришелепкуватим". Президент США зазначив, що "відчував великий тиск через Росію", але тепер "це позаду", пише видання.

Окрім того, за даними The Washington Post, Трамп розкрив російським дипломатам секретну інформацію, яку не повідомляють навіть союзникам Вашингтона. Інформація стосувалася "Ісламської держави" та використання ноутбуків на військових літаках, зазначає видання. Сам Трамп звинувачення заперечував.