У Конституційний Суд України надійшло звернення нардепів, незадоволених законодавством про спецконфіскацію
Подання до Конституційного Суду України щодо конституційності законодавства про спецконфіскацію внесло 47 нардепів, більшість із яких входить у парламентську фракцію "Опозиційна платформа – За життя".
5 серпня в Конституційний Суд України (КСУ) надійшло звернення народних депутатів щодо статей законодавства, які стосуються спеціальної конфіскації. Про звернення 6 серпня проінформував сайт КСУ.
"Надійшли конституційні подання 47 народних депутатів України щодо конституційності положень ст. 96-1, 96-2 Кримінального кодексу України; щодо відповідності Конституції України окремих положень Кримінального процесуального кодексу України; щодо конституційності окремих положень закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та інших пов'язаних із ними законів України, що зачіпають права та свободи громадян", – ідеться в повідомленні.
У суді зазначили, що автори клопотань просять КСУ "визнати оспорювані положення нормативно-правових актів такими, що не відповідають Основному закону України".
Усі три подання підписали переважно народні депутати України, які входять до фракції "Опозиційна платформа – За життя".
"Ст. 96-1, 96-2 (про спецконфіскацію і випадки її застосування. – "ГОРДОН") Кримінального кодексу України грубо порушують Конституцію України, а їх правозастосування кожного дня призводить до ущемлення та позбавлення громадян їхніх основних прав та свобод, а також має наслідком їх переслідування у кримінальному порядку", – ідеться, зокрема, в тексті одного з подань.
У Кримінальному кодексі України стаття про спецконфіскацію з'явилася 2013 року. Відповідний закон підписав на той момент президент Віктор Янукович, стосовно оточення якого після його втечі з України Краматорський міський суд Донецької області ухвалив рішення про конфіскацію $1,5 млрд.