До вбивства Шеремета причетні люди зі спецслужб, які стояли за сайтом "Білоруський партизан" – білоруський опозиціонер Статкевич
Сайт "Білоруський партизан", власником якого був Павло Шеремет, створювався у Москві, але після переїзду журналіста до Києва зайняв різко антимосковську позицію. Це могло не сподобатися тим, хто вкладав гроші в ресурс, вважає білоруський опозиційний політик Микола Статкевич.
До вбивства в Києві журналіста Павла Шеремета причетні люди, які фінансували сайт "Білоруський партизан", що публікував критичні матеріали про чинну білоруську владу. Про це в інтерв'ю ТСН заявив колишній кандидат у президенти Білорусі від опозиції Микола Статкевич.
"Мені здається дивною версія, що теракт було здійснено для дестабілізації ситуації в Україні. Ваша країна веде війну, тисячі загинули, але одна людина, вибачте, не найзнаменитіший в Україні журналіст, жодним чином ситуацію в країні не дестабілізує. Я думаю, що це пов'язано з білоруськими та московськими справами", – заявив Статкевич.
Він нагадав, що Шеремет був фактичним власником сайту "Білоруський партизан", опозиційного до президента країни Олександра Лукашенка.
"Треба подивитися на історію цього сайту. Він був створений у Москві та фінансувався російськими грошима. Цей сайт займав патріотичну позицію, щоправда, мав свою політичну лінію: деяких політиків "піднімав", деяких – "стирав". Гроші для цього сайту йшли через певних посередників, і не виключено, що ці посередники були пов'язані з російськими спецслужбами", – розповів опозиціонер.
За його словами, Шеремет сам міг і не знати про джерела фінансування.
"Потім Павло переїхав до Києва. І сайт туди переїхав, зайнявши проукраїнську і антимосковську позицію. У певних колах це розглядалося як зрада. Люди, які були авторами цієї ідеї і посередниками, які опинилися в складній ситуації. Вони могли очистити свою репутацію і уникнути санкцій лише такими брутальними методами", – припустив Статкевич.
Білоруський політик вважає, що люди з російських спецслужб мали намір використовувати сайт Шеремета зовсім з іншою метою.
"Павло не працював на спецслужби, але він певною мірою користувався фінансовою допомогою через посередників. Я знаю людей, які доправляли ці гроші. Ваші служби, наскільки мені відомо, їх знають, – зазначив Статкевич. – Я не хотів би називати прізвища, білоруси-емігранти, які працюють з російськими спецслужбами. І вони були гарантами, аж ось щедро профінансований інформаційний проект раптом став ворожим".
Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві, його машину підірвали. Генпрокурор України Юрій Луценко заявляв, що вбивця Шеремета був не один, вибухівку, імовірно, заклали кілька людей. Основним мотивом убивства він називав професійну діяльність журналіста.