Дотування державіакомпанії не входить у плани держави – заступник глави ОП Тимошенко
Державний авіаперевізник, який може з'явитися 2021 року, буде забезпечувати як внутрішні, так і міжнародні рейси, зокрема – на далекі дистанції. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 1 червня, заявив заступник глави Офісу президента (ОПУ) Кирило Тимошенко.
"Державна авіакомпанія має забезпечити регіональне сполучення з Києвом, саме тому ми і почали розвивати аеропорти в регіонах. Це також рейси до Європи, трансатлантичні рейси і далекомагістральні – Китай, Азія", – сказав Тимошенко.
За його словами, переговори про створення національної авіакомпанії ведуть як із закордонними лідерами авіагалузі, так і з українськими фахівцями.
"Ми хочемо запустити на регіональні та ближні країни Ан-148. Дальнє сполучення – за допомогою лізингу Boeing або Airbus", – повідомив Тимошенко.
Водночас він зазначив, що авіакомпанія "має приносити дохід", оскільки її щорічне дотування не входить у плани держави.
"Крім того, припинення повітряного транзиту через Білорусь потенційно може збільшити наші доходи. Це, до речі, стосується і наземного транзиту. У нашого податкового і транспортного комітетів Ради є ідеї щодо впровадження зборів із транзитного транспорту, що дало б можливість нам заробити", – підкреслив Тимошенко.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський говорив про намір створити українську державну авіакомпанію наприкінці квітня 2020 року. "Моя мрія – зробити сучасну державну авіакомпанію на рівні Turkish Airlines або Singapore Airlines. Держава готова виділити на це гроші", – стверджував він.
За словами Зеленського, для побудови літаків влада розробляє програму співпраці з держконцерном "Антонов", який випускає літаки Ан.
У червні минулого року Кабмін розробив концепцію державного авіаперевізника.
Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян вважає безперспективною ідею створення української державної авіакомпанії.