Драґі запевнив Зеленського, що Італія не визнає результатів псевдореферендумів на окупованих територіях України
Про це повідомив пресцентр Офісу президента України (ОПУ).
Наголошують, що головною темою бесіди були організовані РФ фейкові референдуми на окупованих територіях України, а також міжнародна реакція на них.
"Вони є нікчемними і не змінюють реальності. Територіальна цілісність України буде відновлена. І наша реакція на визнання Росією їхніх результатів буде дуже жорсткою", – наголосив Зеленський.
Як зазначили в ОПУ, під час розмови політиків акцентували на "необхідності твердої реакції провідних держав світу у разі визнання Кремлем псевдореферендумів".
Драґі запевнив, що Італія не визнає підсумків "референдумів", і "підтвердив постійну підтримку італійським урядом влади та українського населення в усіх сферах", ідеться у повідомленні, яке опублікували на сайті Ради міністрів Італії за підсумками бесіди прем'єра із Зеленським.
Серед іншого лідери двох країн обговорили важливість розвитку системи ефективних гарантій безпеки для України, а також оборонну підтримку Києва з боку Рима.
Зеленський подякував Драґі за підтримку України на шляху євроінтеграції й надання країні статусу країни – кандидата у члени ЄС.
"На знак нашої вдячності вас нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого І ступеня. На Алеї сміливості у Києві серед імен політичних лідерів, які надають Україні підтримку з початку повномасштабного вторгнення РФ, тепер також є ваше ім'я. Сподіваюся на можливість зустрітися з вами найближчим часом у Києві та особисто вручити високу державну відзнаку", – наголосив президент.
Як повідомили в ОПУ, під час розмови висловили переконання у збереженні високого рівня підтримки України Італією й після формування нового уряду за підсумками парламентських виборів.
29 вересня Зеленський також провів телефонну розмову із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Обидва політики обговорили сфальсифіковані російські референдуми на окупованих територіях України.
Напередодні, 28 вересня, Зеленський провів серію переговорів у межах координації дій партнерів у відповідь на спроби Росії незаконно анексувати частину території України – всього шість дзвінків за день.
Того самого дня Офіс генпрокурора України оголосив про підозру 16 організаторам псевдореферендумів на окупованих територіях України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, на вулицях і в наметах на ринках.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій. У МЗС України закликали партнерів засудити наміри РФ провести псевдореферендуми і ввести проти неї нові санкції.
Глави МЗС "Групи семи" заявили, що не визнають результатів "референдумів", які російські окупанти почали проводити на захоплених українських територіях. Зі схожими заявами виступили й окремі країни, зокрема США – президент Джо Байден назвав голосування "бутафорією".
Великобританія ввела санкції у зв'язку з "референдумами". Застосувати обмеження планують Канада та Євросоюз.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що його країна ніколи не визнає результатів фіктивних референдумів. Грузія і Сербія також засудили проведення псевдореферендумів.
30 вересня у Кремлі планують підписати договір про приєднання до складу РФ окупованих територій України, повідомив спікер президента Росії Дмитро Пєсков.