"Дружня зустріч". Тихановська заявила, що відвідає Україну
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що погоджує дату свого візиту в Україну. Раніше вона повідомляла, що відвідає Україну після місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська найближчим часом має намір відвідати Україну. Про це 26 листопада вона заявила "Радио Свобода".
"На жаль, дату візиту в Україну поки не затверджено, але сподіваюся, що найближчим часом. Не можу сказати точніше, погоджуємо. Але умов нам не висувають, це дружня зустріч", – сказала вона.
Тихановська зазначила, що деталі візиту обговорює з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.
"Хочу дуже подякувати українцям, які нас підтримують, і українському уряду. Ми постійно чуємо слова підтримки. І Україна долучилася до європейських санкцій, не визнала легітимності Олександра Лукашенка", – заявила вона.
16 жовтня Тихановська заявляла, що планує відвідати Україну після місцевих виборів. Вони відбулися 25 жовтня. Вона заявляла, що хотіла б вибудовувати партнерські, взаємовигідні відносини з Україною. На думку Тихановської, країни близькі історично та культурно.
Із 9 серпня в Білорусі не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли акції протесту в Білорусі, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Відомо ще про одного загиблого, Романа Бондаренка, унаслідок сутички невідомих у масках із місцевими жителями в Мінську. Конфлікт стався через біло-червоно-білі стрічки.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада Євросоюз ввів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, та ще 14 білоруських чиновників. До санкцій долучилася Україна. Пізніше ЄС погодив роботу над третім пакетом санкцій проти Білорусі.