Дубінський: Якщо мене виключать із фракції, фракція буде приречена
Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський не має наміру виходити із фракції через санкції, введені проти нього США. Про це він сказав на пресконференції, передають "Українські новини".
Він підкреслив, що "для цього немає жодних підстав", і заявив, що навів усі аргументи, які доводять непричетність до втручання у вибори у США та відсутність будь-яких підстав до занесення у санкційний список.
"Якщо хтось ухвалить таке рішення про виключення із фракції, я думаю, вона буде приречена після цього", – сказав політик.
Водночас Дубінський заявив, що він іноді критикує фракцію тільки тому, що вважає, що як у фракції, так і в партії мають відбуватися зміни для того, щоб виконувати ті обіцянки, які дали виборцям.
Також депутат підкреслив, що навіть якщо фракція не збере окремого засідання для обговорення питання санкцій, то він донесе необхідну інформацію колегам на найближчому засіданні.
Раніше голова фракції Давид Арахамія зазначив, що ситуацію Дубінського можуть розглянути на найближчому засіданні фракції разом з іншими питаннями порядку денного, але спеціально скликати щодо цього позачергове засідання не будуть.
11 січня США занесли у санкційний список щодо України 11 фізичних осіб та організацій. Під санкції потрапило семеро громадян України. Це, зокрема, колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, Дубінський, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". Разом із Деркачем санкції ввели ще проти трьох росіян – Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар'ї Асланової, співробітників російського "Агентства интернет-исследований" (більш відомого як "фабрика тролів").
Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року.
Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і нині обраним президентом США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.