Еколог: Наша національна особливість – додати навіть в екологічні проєкти корупційний складник

Владислав Антипов: У тій редакції, у якій він є зараз, – це, м'яко кажучи, ризиковано, а чесно кажучи, – згубно
Фото: cern.com.ua
Законопроєкт №4167 про промислові викиди – у тренді Угоди про асоціацію України з ЄС, але потребує доопрацювання, а в сьогоднішньому ж вигляді він зашкодить країні, заявив в ефірі телеканала "Україна 24" гендиректор Центру екології і розвитку нових технологій Владислав Антипов.

"На жаль, за нашою національною українською традицією в законопроєкти постійно додають різні корупційні положення. Які замість того, щоб поліпшити ситуацію, – шкодять. Наприклад, до законопроєкту №4167 бізнес-асоціації, бізнес-експерти, промислові підприємства багато разів намагалися додавати свої зауваження і правки. Але більшість цих правок не було почуто. Тому справа це потрібна. Але в тій редакції, у якій він є зараз, – це, м'яко кажучи, ризиковано, а чесно кажучи, – згубно", – заявив експерт.

Він вважає, що законопроєкт із правками дасть стимул для інвесторів, оскільки створить прозорі правила та умови для розвитку підприємств.

"Ну а якщо триватиме така сама робота над законопроєктом, яка була до цього, коли триває розмова в режимі: "Дякую, ми вас почули, але робитимемо по-своєму...", то краще його не ухвалювати в першому читанні, а добре доопрацювати, і після цього нормальний законопроєкт виносити в зал", – сказав Антипов.

Контекст:

Проєкту закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає внаслідок промислової діяльності" втретє не підтримали в першому читанні депутати Верховної Ради на позачерговому пленарному засіданні в четвер.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що протягом 10–12 років промисловість має пройти модернізацію і скоротити викиди.

Проєкт закону №4167 потрібно переписати з нуля, тому що законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги і його ухвалення в нинішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Документ необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень і пропозицій представників бізнес-середовища, щоб провести реальну реформу у сфері екологічного контролю, заявила 7 липня на своєму сайті Європейська бізнес-асоціація.

Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не могли подати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.