Економіст Уманський: Чому конкретний план пенсійної реформи досі не оприлюднено? Думаю, його просто немає G

Уманський: Український уряд грає в політику
Фото: Олег Федонюк / Facebook

І Кабінет Міністрів, і Міжнародний валютний фонд мають рацію, коли кажуть, що в Україні назріла пенсійна реформа, проте ніякої конкретики жодна зі сторін поки не запропонувала, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, колишній в.о. міністра фінансів України, екс-перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

Пенсійна реформа в Україні торкнеться не тільки пенсіонерів, а практично всіх громадян країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, колишній в.о. міністра фінансів України (20092010), екс-перший заступник міністра фінансів (2014–2015) Ігор Уманський.

"Кабмін, говорячи про пенсійну реформу, відбувається загальними правильними фразами і досі не підготував конкретного плану заходів, чітко зазначивши, що, коли і як буде робити. Може, цей план і є, але його ніхто не бачив, його досі не оприлюднили. Адже концепція реформування Пенсійного фонду має бути публічною. І обговорення плану має проходити публічно ще до внесення в Кабмін, не кажучи про голосування в Раді. Спочатку обговорення в професійному середовищі, пізніше – у суспільстві, тому що пенсійна реформа – дуже болюче, чутливе питання, яке торкнеться всіх українців, не кажучи про 12 мільйонів сьогоднішніх пенсіонерів", – зазначив Уманський.

На його думку, українська влада ще не підготувала плану реформування пенсійної системи країни.

"Чому конкретний план пенсійної реформи досі не оприлюднено? Думаю, його просто немає. Буквально. Український уряд грає в політику, говорить багато розумних красивих фраз ні про що, а конкретного плану пенсійної реформи немає. Глава місії МВФ у своїй статті акцентував увагу на проблемах Пенсійного фонду України, але конкретні шляхи виходу з проблеми теж поки що не озвучив. Крім того, у меморандумі МВФ про пенсійну реформу лише кілька невеликих абзаців", – підкреслив економіст.

Він сумнівається, що "заочна суперечка" віце-прем'єр-міністра Павла Розенка та глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена матиме якісь результати.

"І наш уряд, і МВФ говорять правильні речі: в Україні назріла пенсійна реформа. Але ніхто конкретного плану дій не оприлюднив, а значить, немає й аналізу наслідків, зокрема соціальних, економічних, політичних. І це небезпечно. У заочній суперечці між главою місії МВФ в Україні ван Роденом і віце-прем'єром Розенком немає головного – предмета дискусії, а саме: конкретного плану пенсійної реформи з чіткими строками. І це найбільше лякає", – резюмував Уманський.

Статтю ван Родена "Україна потребує реформування пенсійної системи. Терміново" опублікували сьогодні в "Європейській правді". У ній глава місії звернув увагу на велику кількість в Україні пенсіонерів, пропорція яких щодо працевлаштованих громадян становить "майже один до одного".

Серед рекомендацій, які озвучив ван Роден – обмеження можливості достроково вийти на пенсію, скорочення кількості підприємств, які платять мало або зовсім не сплачують внесків за найманих працівників.

Думку глави місії МВФ в Україні щодо пенсійної системи Розенко назвав "жахливо непрофесійною".

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував підвищення пенсій і скасування їх оподаткування з 1 жовтня поточного року.

Міністр соціальної політики Андрій Рева 7 квітня повідомив, що зараз в Україні пенсійний вік для жінок становить 58,5 років. За його словами, відповідно до пенсійної реформи 2011 року, до 2021 року вік для виходу на пенсію для жінок щорічно буде підвищуватися на півроку. Тоді жінки будуть виходити на пенсію, як і чоловіки – у 60 років.