Меморандум України та МВФ передбачає ухвалення до травня пенсійної реформи
Пенсійна реформа в Україні, на якій наполягає МВФ, повинна стимулювати довготривалішу зайнятість громадян і пізніший їх вихід на пенсію.
Закон про пенсійну реформу в Україні має бути ухвалений Верховною Радою до травня 2017 року, ідеться в меморандумі з Міжнародним валютним фондом.
Текст документа опубліковано на сайті МВФ.
Пенсійна реформа, яка повинна набути чинності з 1 січня 2018 року, буде включати новий перелік варіантів виходу на пенсію з ширшим діапазоном пенсійного віку порівняно з нинішнім. Громадянин зможе вибирати термін і умови виходу на пенсію, що залежатимуть від загального трудового стажу.
Крім того, Україна зобов'язана ввести додаткові пенсійні виплати для стимулювання довготривалішої зайнятості громадян та пізнішого їх виходу на пенсію.
Згідно з меморандумом, реформа повинна сприяти економії не менш ніж 3% ВВП у довгостроковому плані, зокрема за рахунок збільшення фактичних років служби перед виходом на пенсію.
Указівок, яким саме повинен бути вік виходу на пенсію після імплементації реформи, у меморандумі немає. Матеріали документа також містять рекомендації поступового підвищення пенсійного віку до 63–65 років: для чоловіків – до 2026 року, для жінок – до 2031 року.
3 квітня МВФ ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу в розмірі $1 млрд.
17 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що меморандум із МВФ не зобов'язує Україну підвищувати пенсійний вік.
Право на пенсію за віком в Україні мають чоловіки, які досягли 60 років. Поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років триває з 2011 року. Сьогодні піти на пенсію можуть жінки, які народилися з 1 квітня до 30 вересня 1959 року.