Ексголова РНБО Данилюк назвав рішення Зеленського щодо КСУ ризикованим, але правильним
Ексголова Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Данилюк, коментуючи ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо Конституційного суду, заявив, що потрібні рішучі дії та ефективна взаємодія із громадським сектором.
Рішення президента України Володимира Зеленського стосовно виходу із ситуації, що склалася після рішення Конституційного Суду про скасування частини норм антикорупційного законодавства, є не ідеальним і ризикованим, але правильним. Про це 30 жовтня заявив ексміністр фінансів та ексголова Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Данилюк у своєму Facebook.
"Володимир Зеленський – ризикове, але правильне рішення щодо розв'язання кризи, пов'язаної з останніми рішеннями КСУ. Ідеальних рішень не буває. Загрози національній безпеці залишаються високими. Потрібні рішучі дії й ефективна взаємодія із громадським сектором", – написав Данилюк.
27 жовтня Конституційний Суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за скоєння таких правопорушень.
Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Глава агентства назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".
Окрім того, внаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть бути призначені на свої посади переможці місцевих виборів, заявили в НАЗК.
Після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
29 жовтня Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, яким пропонує визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства.