Екскоординатор санкційної політики Держдепу Фрід: Без Блінкена санкцій проти Росії просто не було б
Дипломат зазначив, що нинішній держсекретар Ентоні Блінкен підтримував введення санкцій проти Росії.
"Я вам так скажу: держсекретар Тоні Блінкен був одним із прибічників політики санкцій Обами після нападу Путіна на Україну. Без Блінкена їх би просто не було. Коли я був координатором санкцій, він мене підтримав, хоча міг би цього й не робити. До того ж третій номер, людина, номінована на третє місце в Державному департаменті, Вікторія Нуланд, добре відома Україні за її підтримку Революції гідності. Вона також відома своєю досить жорсткою позицією щодо Путіна. Тобто ми бачимо, що є команда людей, відданих Україні", – додав він.
Війна з Росією, заможний Путін, агенти Кремля, Байден. Інтерв'ю Бацман з колишнім координатором санкційної політики Держдепу Фрідом. Відеоверсія інтерв'ю
Контекст:
Байден обійняв посаду президента США 20 січня. Його адміністрація послідовно підтримує Україну. Байден після інавгурації неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема в розмові з президентом РФ Володимиром Путіним, на Мюнхенській конференції й у День опору окупації Криму.
Послідовно підтримує Україну й Блінкен. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба став одним із перших, із ким він провів переговори після вступу на посаду.
Стосовно Росії діє кілька пакетів американських санкцій. Зокрема, після анексії Криму та воєнної агресії на Донбасі США, ЄС, Канада й низка інших країн ввели санкції проти РФ за підрив безпеки, стабільності, суверенітету й територіальної цілісності України.
Після анексії Криму та воєнної агресії на Донбасі США, як і ЄС, Канада й низка інших країн, наклали на Росію санкції за підрив безпеки, стабільності, суверенітету й територіальної цілісності України. Обмежувальні заходи ввели в березні і грудні 2014 року, їх щороку продовжують, востаннє це зробив Байден у березні 2021 року.