Ексочільник МЗС Туреччини Сінірліоглу став генсеком ОБСЄ

Окрім того, ще три посади в організації отримали нових керівників
Фото: osce.org

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) отримала нового генерального секретаря. Ним став колишній міністр закордонних справ Туреччини Ферідун Сінірліоглу. Про це йдеться у пресрелізі, який опублікували 6 грудня на сайті організації.

Під час пресконференції за результатами 31-го щорічного засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Валетті Сінірліоглу зазначив, що його подальша робота буде непростою, і сподівається, що у разі початку мирних переговорів щодо завершення війни РФ проти України сторони скористаються можливостями й інструментами ОБСЄ, повідомив "Укрінформ".

"ОБСЄ – це організація всеосяжної безпеки, яка ставить дипломатію понад усе. І тому я сподіваюся, що якщо обидві сторони розпочнуть процес, вони зможуть скористатися можливостями й інструментами ОБСЄ", – сказав він.

Окрім нього, як повідомили в ОБСЄ, організація отримала нових керівників трьох посад.

Директоркою Бюро з демократичних інститутів і прав людини стала радниця з правових питань МЗС Греції Марія Телалян, верховним комісаром у справах національних меншин – постійний представник Нідерландів в ОБСЄ Крістоф Камп, а крісло представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ посів Ян Браатху.

"Ці призначення ще раз підтверджують критичну роль ОБСЄ як платформи для діалогу та співпраці. Вони сигналізують про колективну рішучість держав-учасниць зміцнити організацію та спорядити її для ефективного реагування на мінливий ландшафт безпеки", – сказав чинний голова ОБСЄ, віцепрем'єр-міністр та міністр закордонних справ і туризму Мальти Ієн Борг.

Контекст:

ОБСЄ заснували як найбільшу у світі міжурядову організацію з питань безпеки 1973 року. В неї входить 57 країн-учасниць із Європи, Азії та Північної Америки. Організація має статус спостерігача в ООН.