У ЄС розслідують схему ввезення через Туреччину підсанкційної російської нафти – Politico
Європейське управління боротьби із шахрайством (OLAF) розпочало розслідування схеми, яка дає змогу обходити санкції на російську нафту через Туреччину. Про це 5 листопада пише Politico.
Розслідування розпочали після виходу статті Politico про те, що після того, як Євросоюз ввів заборону на імпорт нафти із РФ, мільйони барелів російського пального могли надходити в ЄС через Туреччину. Видання написало у травні 2024-го, що в ЄС цим шляхом масово постачають російську нафту, приховану під іншим маркуванням.
Ця схема стала можливою через існування шляху в обхід санкцій Брюсселя, який допускає ввезення в ЄС "змішаних" видів пального, якщо на них є маркування неросійського походження, зазначають у публікації.
За оцінкою видання, завдяки цій лазівці Москва отримала до €3 млрд тільки із трьох турецьких портів за 12 місяців.
Розслідування також проводять на тлі погіршення відносин між Брюсселем і Анкарою через спроби останньої налагодити відносини із країною-агресором Росією, до того ж Туреччина робить незначні кроки щодо приєднання до санкцій США, зазначив ЗМІ.
Контекст:
На початку грудня 2022 року країни – члени "Великої сімки", а також Австралія і ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, установивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 – для дизельного пального і $45 – для різних мастил.
Міністерство фінансів США 23 лютого 2024 року ввело санкції проти російської танкерної групи "Совкомфлот".
24 червня Рада ЄС оголосила про нові антиросійські санкції, спрямовані проти танкерів, які входять до складу нафтового "тіньового флоту" РФ.