Ердоган анонсував перегляд відносин з Європою після конституційного референдуму в Туреччині

Ердоган: Туреччина зажадає відповіді на спроби тиску на свою адресу
Фото: ЕРА

Президент Туреччини Реджеп Ердоган уважає, що Туреччину змушують виконувати такі критерії Європейського союзу, яких не виконують самі європейці.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що після конституційного референдуму, який відбудеться 16 квітня, турецька влада "всебічно і детально розгляне тему відносин" з країнами Європи, повідомляє агентство Анадолу.

"Туреччина зажадає відповіді на спроби тиску на свою адресу", – сказав Ердоган.

Він також пообіцяв вимагати роз'яснення, чому членів турецької діаспори в Нідерландах "волочили по землі співробітники сил правопорядку".

Крім того, Ердоган висловив невдоволення тим, що "влада низки європейських держав" завадила заходам за участю офіційних осіб Туреччини.

"Не зважаючи на норми дипломатії, влада країн ЄС виявилася готовою навіть до введення негласного режиму надзвичайного стану. І все це заради єдиної мети – не дозволити провести заходи, присвячені референдуму 16 квітня в Туреччині", – процитувало агентство главу держави.

За словами Ердогана, Анкару роками змушували виконувати "якісь критерії ЄС", які ігнорують самі європейці.

16 квітня в Туреччині відбудеться конституційний референдум. На ньому громадяни республіки вирішать, чи потрібно істотно розширити повноваження президента.

10 березня мер Роттердама Ахмед Абуталеб з міркувань безпеки заборонив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу провести мітинг поблизу турецького консульства в Роттердамі. Голова МЗС мав намір агітувати громадян Туреччини, які живуть за кордоном, підтримати на референдуголомі зміни до конституції щодо розширення повноважень президента.

11 березня в телеінтерв'ю Чавушоглу заявив, що в разі скасування мітингу Туреччина може ввести проти Нідерландів економічні та політичні санкції. У відповідь нідерландський уряд заборонив посадку літака Чавушоглу в Роттердамі.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган 12 березня звинуватив владу Нідерландів у нацизмі в контексті скандалу. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, зі свого боку, визнав слова Ердогана "божевіллям", а також заявив, що не буде просити вибачення за інцидент.

Агітаційні заходи турецьких міністрів були скасовані також у німецьких містах Гаггенау та Кельн, що призвело до різкого погіршення відносин між Німеччиною і Туреччиною.

Меркель заявила про повну підтримку Нідерландів у дипломатичному скандалі з Туреччиною і розкритикувала Ердогана за згадування нацистів.

Німецькі депутати Європарламенту закликали заборонити будь-яку агітаційну діяльність іноземних політиків у Євросоюзі.