Ердоган заявив, що сподівається на якнайшвидше відновлення переговорів між Росією та Україною
"Туреччина надає значущості територіальній цілісності України, про що я особисто підкреслив у телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським. Ми не визнаємо жодної ініціативи, яка суперечить Мінським домовленостям. Водночас готові зробити все, що від нас залежить, для розв'язання кризи за допомогою дипломатії та діалогу, для того, щоб не допустити подальшого нагнітання ситуації", – заявив він.
За словами Ердогана, криза між РФ та Україною – загроза безпеці і стабільності у Чорноморському регіоні. Він заявив, що найближчим часом це питання обговорять на консультаціях країн НАТО.
Він додав, що Туреччина не має наміру відмовлятися від діалогу з Росією чи Україною.
"Ми налаштовані на такі кроки, які вирішили б питання, не завдаючи шкоди зв'язкам із цими країнами", – сказав Ердоган.
Контекст:
15 лютого нижня палата парламенту Росії – Держдума – ухвалила звернення до президента РФ Володимира Путіна про визнання незаконних формувань "ЛНР" і "ДНР" як "незалежних республік".
21 лютого Рада безпеки РФ розглянула питання визнання "незалежними республіками" незаконних збройних формувань "ЛДНР". Ніхто з членів Ради безпеки РФ не виступив проти такого визнання.
Пізніше того самого дня Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України і підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру". Пізно увечері 21 лютого жителі окупованого Донецька повідомили про пересування дуже великої колони танків і бронетехніки з Донецька у південно-західному напрямку до лінії фронту.
22 лютого Держдума, а вслід за нею і верхня палата парламенту РФ – Рада Федерації – ратифікували договори РФ з "ЛДНР" про дружбу і взаємодопомогу.
Туреччина засудила визнання РФ "незалежності" так званих "ЛДНР". У МЗС Туреччини наголосили на прихильності до "збереження політичної єдності та територіальної цілісності України" й закликали всі сторони "керуватися здоровим глуздом і поважати міжнародне право".
Дії РФ засудили у Євросоюзі і США. Сполучені Штати ввели санкції проти "ЛДНР", російських банків і суверенного боргу, а також сімей еліт. Великобританія – проти п'яти російських банків і трьох бізнесменів із РФ, Німеччина вирішила зупинити сертифікацію "Північного потоку – 2". Санкції проти РФ ввели також Канада та Японія.
Рішення про визнання "ЛДНР" Путін ухвалив на тлі різкої ескалації на Донбасі, яку фіксують із 17 лютого, а також стягування російських військ до кордону з Україною. За даними президента України Володимира Зеленського, біля українського кордону зосереджено 150 тис. російських військових, техніку і важке озброєння. Західні країни попереджають, що Росія готується до вторгнення в Україну. Президент США Джо Байден заявив 18 лютого, що має підстави вважати, що Путін вже ухвалив рішення про вторгнення і що Росія нападе на Київ.