Фесенко: Схоже, ми вступили у фінальну стадію надання Україні безвізового режиму
У неформальній обстановці представники Франції можуть запропонувати ЄС не поспішати з безвізовим режимом для України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.
Голосування Європарламенту за надання безвізового режиму Грузії є позитивним сигналом для України. Такою думкою в коментарі виданню "ГОРДОН" поділився політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Я був би дуже обережний у прогнозах щодо надання безвізового режиму. Нам уже обіцяли в минулому році, що питання буде вирішене до кінця жовтня. Але цього з різних причин не відбулося. Голосування Європарламенту за надання безвізу Грузії – позитивний сигнал для України. Ми йшли разом з ними, нехай і з невеликим відставанням. Тобто перспективи надання безвізу українцям є", – зазначив політолог.
За його словами, у європейських партнерів є своєрідний графік надання безвізового режиму Україні.
"Наприкінці лютого починається так званий тріалог між Єврокомісією, Єврорадою та Європарламентом. Це буде процедура погодження надання безвізу Україні. Потім, у березні, Європарламент проведе голосування, а у квітні Європейська рада або підтвердить безвізовий режим для українців, або дасть письмову згоду на це. Тобто остаточне рішення може бути прийняте у квітні, а чинності безвіз набуде в червні. Приблизно так виглядає графік надання безвізового режиму Україні, про який я дізнався від своїх європейських колег", – підкреслив Фесенко.
На його думку, розгляд питання про надання Україні безвізу вийшов на фінішну пряму.
"Уплинути на виконання цього графіка можуть неформальні відносини. Адже передбачалося, що ми з грузинами отримаємо безвіз ще в жовтні минулого року. Але це питання пов'язали з механізмом припинення безвізового статусу. Його розробили тільки до кінця минулого року. Виявилося, що грузинам можуть дати безвіз, не чекаючи на остаточне затвердження цього механізму, а нам потрібно чекати. Очікуємо, що його повинні схвалити в лютому. Тобто надання безвізового режиму Україні сповільнилося через бюрократичні процедури в ЄС. Але зараз, схоже, ми вступили у фінальну стадію надання Україні безвізового режиму", – заявив політолог.
Він припускає, що перешкодити остаточному прийняттю рішення може французька сторона.
"Є чутки, що проти безвізу для України виступила Франція. У них у квітні президентські вибори. І хто його знає, як воно буде. Французи в неформальній обстановці, цілком можливо, запропонують не поспішати з безвізовим режимом для України. Такий варіант, на жаль, можливий. Що стосується голосування Європарламенту, то проблем виникнути не повинно", – резюмував Фесенко.
Сьогодні голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом заявив, що безвізовий режим буде наданий Україні до літа.
Про те, що безвізовий режим між Україною та ЄС почне діяти з 12 червня, напередодні заявив журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.
Єврокомісія визнала, що Україна виконала всі умови для отримання безвізового режиму у грудні 2015 року. Восени 2016 року проект про надання права безвізових поїздок до Європи для громадян України пройшов узгодження в комітетах Європарламенту.
Європейські чиновники зазначали, що Україна отримає безвізовий режим тільки після того, як буде узгоджено механізм його призупинення. Європарламент схвалив уведення такого механізму на засіданні 15 грудня.
2 лютого Європарламент проголосував за надання безвізового режиму Грузії.