Фірсов про відмову ЄС від фінансування модернізації українського кордону: Чудовий маркер роботи нашої бюрократії

Фірсов: Контрабанда успішно йде в обидві сторони
Фото: Egor Firsov / Facebook

Екс-нардеп Єгор Фірсов висловив побоювання, що українська влада скоро почне винагороджувати тих, хто причетний до "провалів". Так він прокоментував відмову Євросоюзу від фінансування модернізації кордону з Україною.

Зрив проекту фінансування Європейським союзом модернізації контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордоні з Україною призведе до втрати Києвом можливості одержати від ЄС €27 млн. Про це колишній народний депутат Єгор Фірсов заявив у Facebook.

"Рішення припинити співпрацю ухвалено європейцями остаточно і безповоротно. Крім того, нам ще потрібно повернути €8 млн, які було передано раніше, за програмою розвитку прикордонних КПП. Я вважаю, що це просто чудовий маркер роботи нашої бюрократії. У Європі виділяють гроші, щоб ми переобладнали прикордонні пункти, ввели нові IT рішення і змогли краще взаємодіяти з партнерами, а наші хлопці воліють залишити все як є", – написав він.

На думку екс-нардепа, співробітники Державної фіскальної служби (ДФС) України не зацікавлені в нововведеннях, тому що "і так усе добре працює".

"Судіть самі. Контрабанда успішно йде в обидві сторони і без переобладнання. Та й украсти що-небудь із цих 27 млн складно. "Тоді кому вони потрібні ці нові проекти? Лише головний біль від них", – вирішили у ДФС і забили на проект. Я щось пропустив? Чи нікого за це навіть не покарали і не звільнили? Це у стилі нинішньої влади, учора суддю-хабарника на роботу повернули, сьогодні за провал усіх пробачили, боюся, що завтра за черговий провал почнуть винагороджувати", – заявив Фірсов.

20 лютого Reuters із посиланням на джерела в ЄС повідомило про намір Євросоюзу закрити проект, на який із 2014 року виділили $36 млн. До кінця 2017 року будівельні роботи в жодному із шести КПП не було завершено. Проект нібито закрили після низки зволікань, помилок і перевитрати коштів за участю українських чиновників і підрядників.

20 лютого у ДФС інформації не підтвердили.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив 21 лютого, що такою ситуацією Україна "сама себе дискредитує".

Євросоюз підтвердив інформацію про закриття проекту 22 лютого.

Віце-прем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Україна не буде повертати Євросоюзу кошти, які було виділено на проекти модернізації кордону.

11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Європейським союзом. Для вільних поїздок за кордон потрібен біометричний паспорт.